Nikomu nie trzeba chyba przypominać o tym, że Vander reprezentował H2k przez ostatni rok, a wcześniej przez dwa lata był związany z Team ROCCAT. Polak miewał lepsze i gorsze okresy gry, ale niewątpliwie należy do czołowych wspierających w europejskich rozgrywkach LCS. Ponadto odejście Vandera z H2k sprawia, że z piątki Polaków, których mogliśmy oglądać jeszcze dwa sezony temu w LCS w barwach ROCCAT, obecnie w elitarnym cyklu pozostał tylko Marcin „Jankos” Jankowski. Trudno oczywiście oczekiwać, że Vander nie znajdzie sobie miejsca na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Niemniej warto zauważyć, że wszystkie ekipy, które mają walczyć o triumf w wiosennym splicie LCS posiadają już supportów bądź są blisko ich zakontraktowania.

 

Nie wiemy na razie zbyt wiele na temat przyszłości najlepszego polskiego wspierającego, ale w jego kontekście pojawiały się pogłoski jakoby zainteresowany jego usługami był Team ROCCAT. O składzie ostatniej drużyny ubiegłego splitu nie możemy na ten moment powiedzieć zbyt wiele. Jedynym pewnym punktem odniesienia się osoba utalentowanego midlanera, którym pozostanie Felix „Betsy” Edling. Pojawiały się również wiadomości o dołączeniu do formacji toplanera Ambroza „Phaxi” Hren oraz dżunglera Nubara „Maxlore” Sarafiana, ale do tej pory nie zostały one potwierdzone przez organizację.

 

Oczywiście w kontekście Vandera niewykluczone są również inne opcje takie jak przenosiny do Ameryki czy intratna oferta z europejskiej bądź amerykańskiej sceny Challenger Series. Przyszłość supporta prawdopodobnie zostanie wyjaśniona w najbliższych dniach bądź tygodniach.

 

 

Obecny skład H2k:

 

  • (TOP) Andrei „Odoamne” Pascu
  • (JNG) Marcin „Jankos” Jankowski
  • (MID) Fabian „Febiven” Diepstraten