Złota Piłka: Lewandowski 16. w plebiscycie "France Football"

Piłka nożna
Złota Piłka: Lewandowski 16. w plebiscycie "France Football"
fot. Cyfrasport

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski z Bayernu Monachium zajął 16. miejsce w plebiscycie magazynu "France Football", organizowanego już samodzielnie, bez udziału FIFA. Wieczorem ma zostać ogłoszone nazwisko zdobywcy Złotej Piłki za 2016 rok.

Pod koniec października prestiżowy magazyn ujawnił nazwiska 30 nominowanych piłkarzy. W poniedziałek ogłasza ostateczne rozstrzygnięcia, co kilka minut prezentując miejsce kolejnego zawodnika (od końca).

 

W głosowaniu brało udział 173 dziennikarzy z całego świata. Faworytem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

 

Lewandowski, jak poinformowano w poniedziałkowy wieczór, zajął 16. miejsce. Przypomniano, że w mijającym roku wywalczył z Bayernem mistrzostwo i puchar kraju, został także królem strzelców niemieckiej ekstraklasy.

 

W barwach biało-czerwonych 28-letni napastnik awansował do ćwierćfinału Euro 2016 (jedna bramka). Bardzo udana była dla niego jesień - w eliminacjach mistrzostw świata 2018, wraz z Ronaldo, jest liderem klasyfikacji strzelców.

 

 

"France Football" przyznaje nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od tego roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie