Decyzja w sprawie Ruchu odroczona do 19 grudnia

Piłka nożna
Decyzja w sprawie Ruchu odroczona do 19 grudnia
fot. Cyfrasport

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN odroczyła do 19 grudnia decyzję w sprawie Ruchu - poinformowała piłkarska centrala. Członkowie chorzowskiego klubu wyjaśniali we wtorek kwestie związane ze skargą złożoną przez byłego piłkarza tego zespołu Bartłomieja Babiarza.

Chodzi o umowy zawodników i regulowanie wynikających z nich zobowiązań. Według medialnych doniesień Ruch zawierał z piłkarzami podwójne umowy. Jedne wiązały zawodników bezpośrednio z klubem, inne – z fundacją, która miała nie wywiązywać się z ich zapisów.

 

Komisja ds. Licencji Klubowych wezwała "Niebieskich" do przedstawiania swojego stanowiska. Po wtorkowym zebraniu w siedzibie PZPN rzecznik federacji Jakub Kwiatkowski potwierdził, że następne posiedzenie odbędzie się 19 grudnia.

 

"We wtorek (...) Komisja weryfikowała spełnienie kryterium F09 przez kluby LOTTO Ekstraklasy. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Ruchu Chorzów. Komisja (...) zapoznała się z wyjaśnieniami klubu i odroczyła decyzję do poniedziałku, 19 grudnia 2016, kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie" - napisano w oświadczeniu na stronie PZPN.

 

Jeżeli naruszono przepisy licencyjne, Ruchowi mogą grozić poważne konsekwencje. W poniedziałek chorzowski klub zaapelował, aby do czasu rozstrzygnięcia sprawy powstrzymać się od ferowania wyroków.

 

"Deklarujemy pełną współpracę w jak najszybszym wyjaśnieniu tej sytuacji i rozwianiu wszelkich wątpliwości. Zwracamy się z prośbą, aby do czasu rozstrzygnięcia sprawy powstrzymać się od ferowania wyroków i jednostronnego przedstawiania zaistniałej sytuacji" - napisano w komunikacie.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze