Liga Mistrzyń: Zwycięstwo Volero Zurych na inaugurację

Na inaugurację Ligi Mistrzyń 2016/17 w grupie B Volero Zurych zwyciężyło na wyjeździe w Krasnodarze z miejscowym Dynamo 3:1. Na wyróżnienie po tym spotkaniu zasłużyła atakująca Volero Olesia Rychluk.

Co ciekawe, trener szwajcarskiego zespołu Zoran Terzić w wyjściowej szóstce nie wystawił żadnej siatkarki z tego kraju. Pierwsza odsłona meczu była demonstracją siły zespołu z Zurychu. Wynik asem serwisowym otworzyła Dobriana Rabadżijewa, a walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 3:3. Przyjezdne przejęły panowanie nad wydarzeniami na boisku. Na lewym skrzydle straszyła swoimi zagraniami rywalki Kubanka Kenia Carcases. Błędy, głównie w przyjęciu zagrywki, które przekładały się na nieudane akcje w ataku drużyny Krasnodaru, sprawiły, że to drużyna gości pewnie zwyciężyła 25:15.

Początek drugiej odsłony meczu był pokazem wyrównanej walki, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przyjezdne odskoczyły na dwa „oczka”. Chwilowa dekoncentracja w szwajcarskim zespole i moment lepszej gry blokiem Krasnodaru sprawiły, że przewaga Volero zaczęła topnieć (18:16). Jednak Volero szybko odzyskało rytm gry i zaliczkę punktową. Partię zakończyła atakiem ze skrzydła Jekaterina Orłowa (25:21).

Trzeci set zdecydowanie należał do najlepszej i najbardziej wyrównanej części tego spotkania. Gra punkt za punkt trwa do stanu 7:7, a bohaterką tego fragmentu meczu była przyjmująca Krasnodaru Natalia Kodunowa, która wyprowadziła swój zespół na trzypunktową przewagę. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Zawodniczki Volero zmarnowały kilka dogodnych okazji na zakończenie tego spotkania, Krasnodar ponownie odrobił straty i w emocjonującej końcówce zwyciężył 27:25.

Od początku czwartego seta zespół Volero starał się pokazać, że jest lepsza drużyną w tym meczu. Prowadził od początku, potem tylko powiększał przewagę, a prawdziwą liderką zespołu była Rychliuk, która zakończyła całe spotkanie (25:18).

Dynamo Krasnodar - Volero Zurych 1:3 (15:25, 21:25, 27:25, 18:25)

Dynamo Krasnodar: Jurewa, Perepelkina, Czaplina, Nikołajewa, Małych, Sinicyna, Tretjakowa (libero) oraz Bibina (libero), Chodunowa, Serbina, Szlachowaja.

Volero Zurych: Carcaces Opon, Orłowa, Akinradewo, Rychliuk, Rabadżijewa, Fabiola, Popović (libero) oraz Mammadowa, Małkowa.