Schlierenzauer wciąż nie jest gotowy do powrotu

Inne
Schlierenzauer wciąż nie jest gotowy do powrotu
fot. PAP/EPA

Wbrew zapowiedziom Gregor Schlierenzauer nie wróci na skocznie przed świętami Bożego Narodzenia. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Austriak w połowie listopada wznowił treningi, ale wciąż nie jest gotowy do powrotu do rywalizacji.

"Dajemy jeszcze Gregorowi czas na przygotowania do powrotu, który ma nastąpić w 2017 roku" - oświadczył trener austriackiej kadry Heinz Kuttin.

 

Schlierenzauer miał wystartować już w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu.

 

W poprzednim sezonie Austriak skakał słabo. W styczniu przerwał starty, a w marcu uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach w Kanadzie, gdzie wraz z grupą przyjaciół szusował poza wyznaczonymi trasami. Zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i musiał się poddać operacji.

 

Schlierenzauer wygrał 53 konkursy Pucharu Świata, ale ostatnie 6 grudnia 2014. W całym cyklu triumfował dwukrotnie - w sezonach 2008/09 oraz 2012/13. Trzykrotnie był drugi. Indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wywalczył dwa brązowe medale i z drużyną złoto, a cztery lata później w Soczi wraz z kolegami sięgnął po srebro. Dwukrotnie (2012 i 2013) triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze