Dwukrotny mistrz olimpijski w triathlonie chce wystartować w Iron Manie

Inne
Dwukrotny mistrz olimpijski w triathlonie chce wystartować w Iron Manie
fot. PAP

Brytyjczyk Alistair Brownlee, dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016) i świata (2009 i 2011) w triathlonie, rezygnuje w najbliższych dwóch latach ze wszystkich startów, bo... marzy o udziale w najsłynniejszych zawodach swojej dyscypliny - Iron Man na Hawajach.

28-latek nie wie jeszcze, czy wróci do rywalizacji na igrzyskach w Tokio - podała stacja BBC Sport.

 

"Byłem już na trzech igrzyskach i teraz mam przed sobą inne cele. Na razie nie mogę powiedzieć, czy na sto procent będę startował w czwartej olimpiadzie. Dla wszystkich zawodników tej dyscypliny ambicją jest start w mitycznych mistrzostwach świata Iron Man na Hawajach. Jest mało prawdopodobne, by udało mi się to osiągnąć w ciągu dwóch lat, ale mam nadzieję, że uda mi się zbudować wytrzymałość i jeśli zdecyduję się na udział w igrzyskach w Tokio, będę mógł powrócić do marzeń i zrealizować je po 2020 roku" - powiedział Brownlee.

 

Triathlon olimpijski rozgrywany jest na dystansach krótkich - zawodnicy muszą przepłynąć 1,5 km, przejechać na rowerze 40 km oraz przebiec 10 km.

 

Zawody Iron Man na Hawajach odbywają się na zdecydowanie bardziej obciążających organizm ludzki odległościach - triathloniści płyną 3,85 km (wokół wyspy Waikiki), jadą rowerem 180,2 km (Around-Oahu Bike Race) i kończą zmagania dystansem maratońskim (42, 195) w Honolulu.

 

W takich pierwszych zawodach rywalizowało zaledwie 15 zawodników. Tymczasem sześć lat temu na Hawajach wystartowało półtora tysiąca zawodników z 50 krajów świata.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze