Śliwka poprowadził Indykpol do zwycięstwa w Lubinie

Indykpol AZS Olsztyn po czterosetowym pojedynku pokonał w Lubinie Cuprum. Trzy punkty pozwoliły gościom o punkt wyprzedzić rywali w tabeli Plusligi. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Aleksander Śliwka.

Mecz w Lublinie zapowiadał się na wyrównane widowisko. Obie drużyny w tym sezonie prezentują się z dobrej strony. Cuprum w piątek rozprawiło się pewnie 3:0 z GKS Katowice, a Indykpol tego samego dnia 3:2 z Lotosem Trefl Gdańsk. Spotkanie było zapowiadane jako pojedynek dwóch czołowych zawodników obu ekip. Łukasza Kaczmarka, który w tym sezonie Plusligi zdobył już 239 punktów, z rywalem zza siatki Janem Hadravą, który ma na koncie 206 oczek? Obaj zawodnicy są w czołówce najlepiej punktujących.

W meczu od początku lepiej radził sobie ten drugi. Wraz z kolegami już w pierwszym secie poprowadził Indykpol do zwycięstwa. Pewną wygraną do 19 przypieczętował… atakiem w taśmę Kaczmarek.

Druga partia to świetna gra Hadravy. Czech był bardzo skuteczny. Rywale mieli ogromne problemy z powstrzymaniem jego ataków. Cuprum miało problemy w przyjęciu, co tylko pomogło gościom wygrać również drugiego seta. Kolejna partia okazała się decydująca. Gra była bardzo wyrównana. W końcówce goście popełniali jednak proste błędy. Cuprum skrzętnie to wykorzystało i utrzymało się w grze.

Czwarty set i tym samym cały mecz na swoją korzyść rozstrzygnął Indykpol. Końcówka była jednak emocjonująca. Goście stracili kilkupunktowe prowadzenie i do końca musieli walczyć z dzielnie broniącymi się przed porażką zawodnikami Cuprum. Ostatecznie Indykpol wygrał 23:25. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Aleksander Śliwka.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 22:25, 25:21, 23:25).