Pawłowski dyrektorem akademii Śląska Wrocław

Piłka nożna
Pawłowski dyrektorem akademii Śląska Wrocław
fot. Cyfrasport

Tadeusz Pawłowski, były piłkarz i trener Śląska Wrocław, został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej klubu ze stolicy Dolnego Śląska. „Czeka mnie ciężka praca. Chcemy stworzyć ekskluzywną akademię, która będzie produkować zawodników” – powiedział.

O tym, że Pawłowski ma zostać nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska mówiło się już od kilku tygodni. W środę były zawodnik i trener wrocławskiego zespołu został oficjalnie przedstawiony jako szef Akademii.

 

„Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie ciężka praca. Chcemy stworzyć ekskluzywną akademię, która, że tak powiem brzydko, będzie produkować zawodników, będących w stanie w przyszłości wskoczyć do pierwszego składu Śląska. Trzeba ogarnąć wiele spraw. Chcę, aby z naszej akademii dumny był cały Wrocław i każdy rodzic chciał wysłać do nas dziecko” – skomentował swoją nominację sam zainteresowany.

 

Pawłowski to jedna z legend klubu z Oporowskiej. W latach 1974-82 grał w Śląsku, a później dwa razy prowadził wrocławski zespół na ławce trenerskiej. Po zakończeniu kariery piłkarskiej przez wiele lat pracował w Austriackim Związku Piłki Nożnej, gdzie zajmował się szkoleniem młodzieży.

 

„Na pięć tysięcy chłopaków jeden trafia do ekstraklasy. Musimy się z tym zmierzyć i tak komunikować z rodzicami, aby ci mieli tego świadomość. Mam fajne nazwisko, które otwiera wiele drzwi i dzięki temu możemy łatwiej coś zbudować. Będziemy się wzorować na najlepszych przykładach z Niemiec, czy Belgii” – zapowiedział Pawłowski.

 

W tym sezonie w pierwszym zespole Śląska zagrało tylko trzech wychowanków: Kamil Biliński, Kamil Dankowski i Mariusz Idzik. W kadrze jest za to aż 12 obcokrajowców. „Chcemy wychowywać swoich młodych piłkarzy, aby Śląsk stał się bardziej polski” – podsumował Pawłowski.

BC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie