ZAKSA podbiła Warszawę. AZS Politechnika bez szans

W meczu ZAKS-y Kędzierzyn Koźle z ONICO AZS-em Politechniką Warszawską nie doszło niespodzianki. Co więcej, nic nawet przez moment na nią nie wskazywało. Mistrzowie Polski gładko pokonali ONICO 3:0.

Od ponad miesiąca kędzierzynianie nie przegrali w żadnych rozgrywkach nawet seta, w tym czasie zwyciężając pięć ligowych spotkań oraz jeden pojedynek w Lidze Mistrzów. Nie inaczej było i tym razem. Pierwszy set to pokaz wielkiej siły i dominacja podopieczni Fernando De Giorgiego. Gospodarze we własnej hali zostali wręcz upokorzeni. Nie potrafili nawiązać walki z przeciwnikiem i przegrali do… trzynastu!

W kolejnych setach podopieczni Jakuba Bednaruka grali już lepiej, ale i tak to nie wystarczyło do ugrania choćby seta. Druga partia to porażka 21:25. Zwycięstwo ZAKSA przypieczętowała już w trzecim secie wygrywając w identycznym stosunku co w poprzednim secie. Najlepszym zawodnikiem meczu został świetnie grający Dawid Konarski.

ZAKSA jest liderem Plusligi i drugą PGE Skrę Bełchatów wyprzedza o cztery punkty. ONICO AZS jest jedenaste.

ONICO AZS Politechnika Warszawska – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (13:25, 21:25, 21:25)