Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Modena. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Modena. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Już w inauguracyjnym spotkaniu w Lidze Mistrzyń Chemika Police czeka trudne zadanie. Mistrzynie Polski przed własną publicznością zmierzą się z Liu Jo Nordmeccanica Modena. Wygrana w pierwszym meczu jest bardzo istotna, ponieważ do dalszej fazy rozgrywek awansuje tylko zwycięzca grupy. Transmisja meczu Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Modena w Polsacie Sport.

"Chemiczanki" po raz trzeci z rzędu startują w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W dwóch poprzednich edycjach zapewniały sobie awans z fazy grupowej do kolejnego etapu. W 2015 roku występowały w Final Four w roli gospodyń i uplasowały sie tuż za podium.

W obecnej edycji policzanki w fazie grupowej rywalizować będą z dwoma zespołami włoskimi Liu Jo Nodrmeccanica Modena i Imco Volley Conegliano oraz azerskim Telekomem Baku. - To bardzo wyrównana grupa. Czeka nas sześć zaciętych pojedynków. Uważam, że ogromne znaczenie będą miały wyniki uzyskane z drużyną Telekomu. Ten zespół, który wygra z Azerkami oba mecze, będzie miał spore szanse na wygranie grupy – twierdzi szkoleniowiec Chemika Jakub Głuszak.

Pierwszym rywalem mistrzyń Polski będą zawodniczki Liu Jo Nodrmeccanica. To zespół, który przed tym sezonem powstał z połączenia dwóch klubów - wicemistrza Włoch Nordmeccanica Piacenza i trzeciej drużyny serie A1 Liu-Jo Modena. Miał z tego powstać super zespół, ale na razie jego wyniki są dalekie od oczekiwań. We włoskiej Serie A1 Nodrmeccanica zajmuje dopiero siódmą lokatę (4 zwycięstwa, 5 porażek). Słabe wyniki sprawiły, że na początku grudnia posadę trenera w nowym klubie stracił Lorenzo Micelli. - Szkoda, bo to człowiek, który wiele dokonał w polskiej siatkówce i fajnie byłoby się z nim zmierzyć po raz kolejny – stwierdził Głuszak, pod którego wodzą Chemik wygrał m.in. finał rozgrywek Orlen Ligi z Atomem Treflem Sopot prowadzonym przez Micellego.

Nowym szkoleniowcem Liu Jo Nodrmeccanica został Marco Gaspari, były trener Nodrmeccanica Piacenza. Pod jego kierunkiem w miniony weekend zespół z Modeny zdecydowanie pokonał Il Bisonte we Florencji 3:0. Także Chemik w weekend wygrał 3:0. Tyle że w meczu na szczycie Orlen Ligi z Budowlanymi Łódź. Głuszak potwierdza, że zespół łódzki jest podobny do drużyny z Modeny.

Chemik chce od zwycięstwa u siebie rozpocząć walkę o wyjście z grupy Ligi Mistrzyń. - Wiemy, że przed nami sześć meczów w tych rozgrywkach, ale teraz skupiamy się tylko na tym jednym. Postaramy się wyjść na parkiet i zagrać najlepsza naszą siatkówkę. Potem będziemy się zastanawiały nad kolejnymi spotkaniami – stwierdziła kapitan zespołu Aleksandra Jagieło.

 

Transmisja meczu Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Modena od godziny 18:00 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze