Falstart Chemika w Lidze Mistrzyń. Pierwsza porażka od 10 miesięcy

W swoim pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń Chemik Police na własnym terenie przegrał z Liu Jo Nordmeccanica Modena 1:3. Obie drużyny swoje mecze rozgrywają w grupie A.

Mecz lepiej otworzyły mistrzynie Polski, jednak przyjezdne szybko wyrównały stan rywalizacji i na pierwszą przerwę techniczną schodziły z punktową przewagą. Długą wymianę atakiem w aut zmarnowała Aleksandra Jagieło  i zespół z Modeny odskoczył na dwa „oczka” (10:12). Jeszcze przed przerwą techniczną szansę na wyrównanie wyniku meczu miała Stefana Velijković, ale jej nie wykorzystała (14:16). Policzanki nie potrafiły wykorzystać dogodnych okazji i dogonić wynik, myliły się w kontratakach m. in Katarzyna Zaroślińska. Drugą piłkę setową dla Nordmeccanica atakiem po skosie wykorzystała Caterina Bosetti i (21:25).

Początek drugiej partii należał do zawodniczek Liu Jo Nordmeccanica (2:5). Policzanki szybko wzięły się za odrabianie strat, w bloku brylowała Agnieszka Bednarek-Kasza, która wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie (12:8). Przewaga Polic jednak została zniwelowana dzięki atakom Jovany Brakocević  i Neriman Ozsoy. W nerwowej końcówce raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na punktowe prowadzenie, ostatecznie druga partię atakiem  po bloku zakończyła Ozsoy (27:29).

W pierwszych akcjach „seta ostatniej szansy” zespół z Polic wykorzystał rozluźnienie po stronie rywalek i rozpoczął od prowadzenia 6:1. Dobra zagrywka podopiecznych trenera Jakuba Głuszaka, sprawiła, że rywalki pogubiły się w przyjęciu. Kiedy wydawało się, że trzeci set jest pod kontrolą gospodyń (12:4), zawodniczki  włoskiego zespołu zniwelowały straty. Policzanki nie wypuściły jednak szansy na przedłużenie tego spotkania: Brakocević pomyliła się w ataku, a Bednarek-Kasza zagrała asa. Przy drugiej piłce setowej dla Polic Marika Bianchini zagrała w siatkę, ustalając wynik trzeciej partii na 25:21.

Czwarta partia to akcje punkt za punkt tylko do stanu 3:3. Później Nordmeccanica osiągnęła przewagę, której nie oddała już do końca meczu. Trener Głuszak próbował odmienić losy spotkania robiąc zmiany, jednak na nic się to zdało. Ostatecznie mistrzynie Polski przegrały tę partię 13:25 i cały mecz 1:3.

Chemik Police - Liu Jo Nordmeccanica Volley 1:3

Chemik Police: Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Wołosz, Blagojević, Jagieło, Zaroślińska, Zenik (libero), Krzos (libero)

Liu Jo Nordmeccanica Volley: Brakocević, Belien, Valeriano, Heyrman, Marcon, Bosetti, Ferretti, Petrucci, Ozsoy, Bianchini, Garzaro, Leonardi (libero)