Stadion Śląski jak Olympiastadion w Berlinie? (ZDJĘCIA)

Piłka nożna
Stadion Śląski jak Olympiastadion w Berlinie? (ZDJĘCIA)
fot. GMP Architekten

Nowy Stadion Śląski wygląda, a właściwie będzie wyglądał, jak Olympiastadion w Berlinie. Bieżnia, kształt trybun, dachu - wszystko prawie jak dwie krople wody. Oceńcie sami.

Nowy Stadion Śląski będzie całkowicie zadaszony, dostanie drugą kondygnację trybun, a jego modernizacja wyniesie w sumie ok. 650 milionów złotych. Obiekt zostanie oddany do użytku w lipcu 2017 roku. Tak będzie wyglądał:

 

fot. GMP Architekten/slaskie.pl


Dla porównania, Olympiastadion w Berlinie, który na co dzień zajmuje Hertha BSC, a który w 2006 roku był areną finału mistrzostw świata:

fot. olympiastadion-berlin.de


Prawie że indentyczne, prawda?

Różnice pojawiają się jednak w innych kwestiach. Olympiastadion zmieści prawie 75 tysięcy osób, Stadion Śląski - prawie 55 tysięcy. Niemiecki obiekt powstał zaledwie w cztery lata, modernizacja śląskiego trwa już siedem, a potrwa jeszcze rok. Małym pocieszeniem może być jedynie koszt - Berlin: 1,6 mld zł, Chorzów: 650 mln zł - ale zważając na to, że porównujemy obiekt, który powstał błyskawicznie z tym, który powstaje w bólach, nie jest to niestety żadne pocieszenie.

Jeszcze większy problem pojawia się, gdy porównamy codzienne wykorzystanie stadionów. W przypadku Olympiastadionu całą sprawę załatwia fakt, że swoje mecze rozgrywa tam Hertha BSC - frekwencja w Bundeslidzie należy do najlepszych w Europie. A co w przypadku Śląskiego? Pierwszoligowe, co bardzo prawdopodobne, Wielkie Derby Śląska? Bez żartów...

 

Zostawiając jednak to wszystko na boku, jak się wam podoba nowy "Kocioł Czarownic?". Będzie to drugi - po Narodowym - najwiekszy stadion w Polsce!

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze