Trener Jastrzębskiego Węgla poprowadzi reprezentację Australii

Siatkówka
Trener Jastrzębskiego Węgla poprowadzi reprezentację Australii
fot. Cyfrasport

Trener Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew będzie miał dodatkową pracę. Były reprezentant Australii został nowym selekcjonerem tej drużyny. Od tej pory będzie łączył obie funkcje.

- Jestem podekscytowany wyborem na trenera reprezentacji Australii. To dla mnie zaszczyt i szansa. Jestem wdzięczny prezesowi Adamowi Gorolowi, że wyraził zgodę na to, bym mógł pracować z australijską federacją i jednocześnie łączyć tę funkcję z pracą w Jastrzębskim Węglu. To będzie ogromne wyzwanie. Zwłaszcza, że w Jastrzębiu świetnie nam idzie i chcemy utrzymać to, co robimy - stwierdził Lebedew w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

 

- Rzeczywiście, Mark zwrócił się do zarządu Klubu o zgodę na pracę z reprezentacją Australii i ja jako prezes zarządu takową zgodę wyraziłem pod warunkiem braku kolizji z obowiązkami trenerskimi w naszym Klubie. Zarówno w tym, jak i kolejnym sezonie. Cieszę się, że Mark otrzymał taką propozycję i w żadnym wypadku nie miałem zamiaru utrudniać mu podjęcia tego wyzwania, ponieważ jest to wyróżnienie także dla naszego Klubu - powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

 

Dla Lebedewa nie jest to pierwsza praca z australijską kadrą. W latach 1997-2002 był asystentem trenera Stelio DeRocco.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze