Caster wygrywa KeSPA Cup 2016

E-sport
Caster wygrywa KeSPA Cup 2016

W turnieju, który odbył się w Korei w ramach rozgrywek KeSPA Cup, mogliśmy zobaczyć czołówkę południowokoreańskiego regionu, wliczając do tej grupy między innymi uczestników tegorocznych Mistrzostw Świata – Baeka „DDaHyoNi” Sang-hyeona i Kima „Che0nsu” Cheon-su.

W zmaganiach wzięli udział także inni zawodnicy, którzy do dłuższego czasu prezentują na tamtejszej scenie nieprzeciętne umiejętności – warto w tym gronie wymienić Cho „Flurry” Hyun-Soo, Parka „Ghost” Soo-kwanga czy Parka „Caster” Jongh-chula. Ostatecznie zwycięstwo i lwią część ze znajdujących się w puli 18 tysięcy dolarów zgarnął Caster, który w decydującym starciu rozprawił się wynikiem 4-3 z  półfinalistą światowego czempionatu, Che0nsu. Wcześniej triumfator pokonał DDaHyoNi’ego, natomiast zdobywca drugiego miejsca pozbawił marzeń o zwycięstwie Time’a.

 

Dla Castera wygranie KeSPA Cup 2016 jest najważniejszym triumfem w karierze. Wcześniej, w kwietniu tego roku, ten sam zawodnik triumfował w zmaganiach KR Master Season 5, więc tym razem tylko potwierdza ogromny potencjał. Co ciekawe, koreańscy zawodnicy podeszli do kwestii wyboru talii minimalnie inaczej niż europejscy zawodnicy. W tym regionie również znakomicie sprawdzał się wojownik (Dragon Pirate Warrior), dobrze spisywały się też takie klasy jak druid (Jade Druid), kapłan (Dragon Priest), a narzekać nie mógł również łotr (Aggro Rogue) oraz szaman (odświeżona wersja Aggro Shamana). Ogromnym zaskoczeniem była jednak nikła popularność czarnoksiężnika (Renolock) oraz bardzo wysoka częstotliwość występowania maga (zarówno standardowego Freeze Mage’a, jak i… znacznie bardziej zaskakującego Reno Mage’a), który nie był w ostatnim czasie zbyt popularny na Starym Kontynencie.

 

Zwycięzca, Caster, wybrał na ten turniej line-up składający się z druida (Jade Druid), kapłana (Dragon Priest) i maga (Freeze Mage). Dodatkową klasą, na którą zawodnik zdecydował się w finale był natomiast wojownik (odświeżony Control Warrior).

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie