Kara zawieszenia dla Johaug przedłużona

Zimowe
Kara zawieszenia dla Johaug przedłużona
fot. PAP/EPA

Do 19 lutego 2017 roku przedłużono karę zawieszenia dla norweskiej biegaczki narciarskiej Therese Johaug, która jest podejrzana o stosowanie sterydów anabolicznych - poinformowała Norweska Agencja Antydopingowa. Pierwotnie termin kary upływał 18 grudnia.

W dniach 25-27 stycznia 2017 Johaug będzie przesłuchana przez Norweską Konfederację Sportu (NIF), po tym posiedzeniu NIF będzie miała trzy tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie ewentualnej kary dla zawodniczki.

 

Pod koniec listopada NIF zaproponowała 14 miesięcy dyskwalifikacji po pozytywnym wyniku badania we wrześniu, podczas którego u mistrzyni olimpijskiej z Vancouver (2010) wykryto ślady sterydu o nazwie clostebol. Substancja ta znajduje się w kremie, który norweska biegaczka narciarska miała stosować - zgodnie z zaleceniem lekarza - na poparzone wargi.

 

Johaug ma w swoim dorobku złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w sztafecie oraz wywalczone indywidualnie srebro i brąz igrzysk w Soczi na, 30 km techniką dowolną i na 10 km techniką klasyczną. Może pochwalić się również siedmioma tytułami mistrzyni świata oraz dwoma triumfami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (2013/14 i 2015/16). Ponadto, dwukrotnie zwyciężała w prestiżowym cyklu Tour de Ski (2013/2014 i 2016).

JK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie