Legia pobije rekord, kupując Jędrzejczyka?

Piłka nożna
Legia pobije rekord, kupując Jędrzejczyka?
fot.Cyfrasport

Jak podaje "Przegląd Sportowy" Legia Warszawa chce ponownie sprowadzić na Łazienkowską Artura Jędrzejczyka. Reprezentanta Polski wiąże z FK Krasnodar kontrakt do 30 czerwca 2018 roku. Dlatego też za 29-letniego obrońcę trzeba byłoby sporo zapłacić, ale Legia jest w stanie zadowolić Rosjan.

Działacze Legii biorą pod uwagę, że ich szeregi już zimą mogą opuścić Michał Pazdan oraz odkrycie ostatnich miesięcy - Bartosz Bereszyński. Etatowy stoper reprezentacji Polski oraz prawy obrońca stołecznego klubu, który wrócił do wysokiej dyspozycji wzbudzają zainteresowanie wśród zagranicznych klubów. W takim przypadku transfer wszechstronnego Jędrzejczyka byłby zabezpieczeniem na wypadek odejścia obydwu defensywnych graczy.

Stołeczny klub chcąc sprowadzić swojego byłego gracz musi brać pod uwagę wydanie sporej kwoty. Zapewne suma odstępnego za popularnego "Jędze" wyniosłaby ponad milion euro. W przypadku transferu Jędrzejczyk stałby się najdroższym zawodnikiem w historii naszej ligi.

W rundzie wiosennej minionego sezonu wychowanek Igloopolu Dębica grał w Legii na zasadzie wypożyczenia. Po zakończeniu rozgrywek "Wojskowi" mogli skorzystać z prawa pierwokupu, ale wówczas nie zdecydowano się na wydatek w wysokości ponad miliona euro za defensywnego zawodnika.

Aktualnie sytuacja finansowa mistrzów Polski wygląda znacznie lepiej. Występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów zdecydowanie wzmocnił budżet warszawskiego klubu i wydatek rzędu ponad miliona euro jest realny.

Jędrzejczyk regularnie występuje w drużynie z Krasnodaru. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 21 meczów, w których zanotował trzy asysty oraz strzelił jednego gola.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie