ME piłkarek ręcznych: Norwegia rywalem Holandii w finale!

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Norwegia rywalem Holandii w finale!
fot.PAP/EPA

Norweżki będą rywalkami Holenderek w niedzielnym finale mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W drugim piątkowym półfinale w Goeteborgu broniąca tytułu drużyna ze Skandynawii pokonała Francję 20:16 (11:9).

Wcześniej Holenderki, wicemistrzynie globu, wygrały z Dunkami 26:22 (13:13). Niedzielne spotkanie w Goeteborgu będzie powtórką z ubiegłorocznego finału mistrzostw świata w duńskim Herning, w którym Norweżki zwyciężyły 31:23.

 

Ich mecz z Francuzkami był wyrównany do 55. minuty. Swoją wyższość udowodniły w końcówce, wytrzymały presję i odskoczyły wicemistrzyniom olimpijskim z Rio de Janeiro.

 

Ponownie w zwycięskiej drużynie najskuteczniejsza okazała się Nora Moerk - siedem goli. Wśród rywalek wyróżniła się Alexandra Lacrabere - sześć.

 

Norwegia w dorobku ma m.in. dwa złote medale olimpijskie z Pekinu i Londynu oraz trzy tytuły mistrza globu i sześć kontynentu.


Wyniki piątkowych spotkań: o 5. miejsce Rumunia - Niemcy 23:22 (11:11) półfinały Holandia - Dania 26:22 (13:13) Norwegia - Francja 20:16 (11:9) terminarz niedzielnych spotkań: o brązowy medal: Dania - Francja (15.30) finał: Norwegia - Holandia (18.00)
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie