Trzykrotny mistrz świata przenosi się do Chin

E-sport
Trzykrotny mistrz świata przenosi się do Chin

Bae „Bengi” Seong-woong, który opuścił niedawno dotychczasową formację SK Telecom T1, zdecydował się na przeprowadzkę do Chin i dołączenie do występującego w tamtejszym LPL zespołu Vici Gaming. Dżungler był związany z SKT T1 przez niemal cztery lata.

Bengi to drugi najbardziej utytułowany zawodnik w historii League of Legends. Ma na swoim koncie trzy triumfy w Mistrzostwach Świata oraz pięć zwycięstw w regionalnych zmaganiach w LCK/OGN. Co ciekawe, SKT T1 to jedyna organizacja, w której barwach mogliśmy do tej pory oglądać tego zawodnika, bowiem leśnik zaczynał karierę w dywizji K, a następnie, po reformie rozgrywek, przeniósł się do głównego zespołu. Utrzymujący się w cieniu leśnik wielokrotnie nazywany był cichym bohaterem SKT T1 i graczem, który miał ogromny wpływ na absolutną dominację Fakera jako najlepszego gracza na świecie. 23-latek nie zawsze był jednak podstawowym graczem formacji, a ostatnio coraz częściej musiał godzić się z rolą rezerwowego. Bengi kilkukrotnie nosił się też z zakończeniem kariery, ale do tej pory za każdym razem trenerowi Kimowi „kkOma” Jeong-gyunowi i kolegom z drużyny udawało się przekonać gracza do jej kontynuowania.

 

Już od jakiegoś czasu było jednak wiadomo, że przygoda Bengiego z SKT T1 definitywnie się kończy, a sam zawodnik opuścił formację. Teraz, skuszony intratną ofertą z Vici Gaming, poszuka swojego szczęścia w Chinach. W nowej drużynie dżungler spotka dawnego kompana z koreańskiej drużyny – Lee „Easyhoon” Ji-hoona, byłego rezerwowego midlanera SKT T1, swego czasu nazywanego szóstym zawodnikiem ekipy z racji na częste i stojące na bardzo wysokim poziomie występy. Easyhoon przeniósł się do VG już przed rokiem, ale ostatniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Jego drużyna prezentowała się przeciętnie i miała spore problemy na niektórych pozycjach. Wydaje się, że zatrudnienie Bengiego, który bardzo dobrze zna się z midlanerem formacji jest dobrym posunięciem włodarzy chińskiej ekipy, ale ciężko powiedzieć, czy leśnik znany z przywiązania do poprzedniego zespołu, poradzi sobie w nowym otoczeniu. Bengi zastąpił w składzie VG Choi’a „DanDy” In-kyu.

 

Jednocześnie w Chinach dzieje się naprawdę dużo. Poznaliśmy bowiem nowego wspierającego formacji Royal Never Give Up, czyli drugiego zespołu poprzedniego sezonu LPL. Został nim utalentowany Shi „ming” Sen-Ming, który zastąpi w składzie drużyny Koreańczyka Cho „Mata” Se-hyeunga. Młody support występował do tej pory na zapleczu elitarnych rozgrywek, w LSPL, reprezentując barwy formacji Young Miracles. Chińczyk był bliski awansu do LPL, ale ostatecznie jego drużynie nie powiodło się w barażach do wiosennego splitu. W tym samym czasie zespół zmienia także Liu „Zzitai” Zhi-Hao. Zawodnik znany między innymi z występu na Mistrzostwach Świata 2015 zamienił Invictus Gaming na Snake. To kolejne wzmocnienie tej ostatniej formacji przed nowym sezonem, bo wcześniej jej szeregi zasilił koreański strzelec Oh „Ohq” Gyu-min. Wydaje się, że jednocześnie Zzitai przeniesie się z górnej na środkową aleję.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze