Były prezydent Francji obejmie rządy w Paris Saint-Germain?

Piłka nożna
Były prezydent Francji obejmie rządy w Paris Saint-Germain?
fot.PAP/EPA

Nicolas Sarkozy, który przez jedną kadencję sprawował urząd prezydenta Francji może zostać nowym dowodzącym w Paris Saint-Germain. Gdyby tak się stało słynny były już polityk, zastąpiłby na stanowisku prezydenta mistrzów Francji Nassera Al-Khelaifiego.

61-letni Sarkozy był prezydentem Francji w latach 2007 - 2012. Niedawno, bo w listopadzie definitywnie wycofał się z polityki. Wpływ na taką decyzję miała porażka w prawyborach, które miały wyznaczyć kandydata jego partii na prezydenta w przyszłorocznych wyborach.

Mierzący zaledwie 165 centymetrów wzrostu były prezydent Francji jest wiernym kibicem PSG. Urodzony w Paryżu były polityk często bywa na trybunach Parc des Princes.

Od 2011 roku paryski klub jest własnością Katarczyków, a sam Sarkozy podobno pośredniczył w przejęciu PSG. Pojawiły się również głosy, że była głowa państwa popierała kandydaturę Kataru w wyścigu o organizację mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku.

Nasser Al-Khelaifi sprawuje rządy w PSG już ponad pół dekady (od października 2011 roku). Stołeczny zespół w tym czasie zdominował krajowe rozgrywki. Wywalczyli m.in. cztery mistrzowskie tytuły.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze