Brąz dla Francji. Dunki bez medalu mistrzostw Europy

Piłka ręczna
Brąz dla Francji. Dunki bez medalu mistrzostw Europy
fot. Bjorn Larsson Rosvall PAP/EPA

Francja pokonała w Goeteborgu Danię 25:22 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. To drugi sukces Francuzek w ostatnich miesiącach - w Rio de Janeiro Trójkolorowe zostały wicemistrzyniami olimpijskimi.

W Scandinavium Arena w Goeteborgu Francuzki bardzo szybko objęły wysokie prowadzenie. W 20. minucie wygrywały już 11:4, a na przerwę schodziły wygrywając różnicą pięciu goli. To nie był jednak koniec emocji.

Dunki po przerwie rzuciły się do odrabiania strat. I już w 42. minucie przegrywały zaledwie jedną bramką. Końcówka spotkania należała jednak do wicemistrzyń olimpijskich. W ich sukcesie ogromny udział mają obie bramkarki: Amandine Leynaud i Laura Glauser uzbierały w sumie aż osiemnaście skutecznych interwencji.

Mistrzostwa Europy 2016
mecz o 3. miejsce:

Francja - Dania 25:22 (14:9)

Francja: Glauser, Leynaud - Nze Minko 5, Dembele 4, Kolczynski 3, Niombla 3, Lacrabere 3, Houette 2, Edwige 2, Landre 1, Zaadi 1, Gnabouyou 1, Ayglon Saurina, Pineau, Flippes, Horacek.

Dania: Toft, Reinhardt - Jorgensen 6, Dornonville de la Cour3, Jensen 3, Fisker2, Heindahl 2, Tranborg 2, Okkels 1, Woller 1, Grigel 1, Nielsen 1, Hansen, Kristiansen, Spelleberg, Hausted.

 

Widzów: 8391. Sędziowały: D. Florescu & A. Stoia (Rumunia).

SZYFR, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie