EnVyUs i Vega Squadron przed szansą na awans!

E-sport
EnVyUs i Vega Squadron przed szansą na awans!

Team EnVyUs i Vega Squadron bez większych problemów zwyciężyły w meczach czwartej rundy kwalifikacyjnej do Majora. Tym samym zespoły mają jeszcze szansę w walce o miejsce na turnieju organizowanym przez ELEAGUE. Takim szczęściem nie mogą pochwalić się za to zawodnicy TyLoo i Ninjas in Pyjamas.

Dostaliśmy kolejny dowód na to, że azjatyckie zespoły na scenie Counter-Strike’a: Global Offensive muszą się jeszcze sporo nauczyć, by na równi rywalizować ze światową czołówką. Podczas kwalifikacji do przyszłorocznego Majora Chińczycy zdołali pokonać wyłącznie amerykańskie Cloud9. Gorsi okazywali się w starciu z mousesports, OpTic Gaming, a także Teamem EnVyUs. W dzisiejszym pojedynku na de_dust2 prezentowali się jednak o niebo lepiej niż wczoraj. Co prawda, w obronie zdołali – i to z wielkim trudem – zdobyć zaledwie cztery rundy, aczkolwiek udany powrót w drugiej połówce na moment przywrócił azjatom nadzieję na wygraną. Koniec końców, Francuzi pozwolili TyLoo na zdobycie łącznie dziewięciu punktów. EnVyUs pozostaje więc nadal w grze. Musi wygrać jeszcze jedno spotkanie, by na początku 2017 roku pojawić się na Majorze.

 

Batalia Vega Squadron i Ninjas in Pyjamas okazała się chyba największym zaskoczeniem turnieju. Rosjanie nie tylko pokonali legendarnych Szwedów, sprawiając, że NiP po raz pierwszy w historii nie weźmie udziału w Majorze. Oni ich najzwyczajniej w świecie zdeklasowali. Rzadko kiedy na twarzach Christophera 'GeT_RiGhTa' Alesunda i spółki widać taki smutek i zakłopotanie, jak dziś. Nic w tym jednak dziwnego. Nieczęsto przecież w tak spektakularny sposób przegrywa się z graczami dotychczas uważanymi za chłopców do bicia. Reprezentanci Vega sprawili nie lada niespodziankę CS-owej społeczności. Idealnie odnaleźli się na de_cache i stracili z NiP-em tylko dwie rundy. Dołożyli przez to na swoje konto drugą wygraną (wcześniej, w bardzo wyrównanym pojedynku pokonali CLG) i dalej będą walczyć o miejsce w jednych z najbardziej prestiżowych rozgrywek przyszłego roku. NiP do domu poleci z wyłącznie jednym zwycięstwem. Szwedzi górowali nad Renegades, ulegając jednocześnie graczom OpTic Gaming, HellRaisers i – rzecz jasna – Vega.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze