Plaga kontuzji w Ajaksie! Dwóch kluczowych graczy z urazami (WIDEO)

Piłka nożna

Kasper Dolberg i Anwar El Ghazi doznali poważnie wyglądających urazów w hicie Eredvisie, w którym ich Ajax grał z PSV. Obaj musieli opuścić plac gry już w pierwszej połowie. O ile kontuzja Dolberga wygląda tylko na bolesne stłuczenie mięśnia uda, o tyle uraz El Ghaziego może na dłużej wykluczyć Holendra z gry.

W ostatnich tygodniach Dolberg oraz El Ghazi wraz z Aminem Younesem stanowili tercet ofensywny, na który Peter Bosz stawiał od pierwszych minut spotkania. Tak samo było w hicie Eredivisie, w którym drugi Ajax podejmował trzecie w tabeli PSV. Obaj nie nacieszyli się jednak grą - Dolberg doznał kontuzji już w 6. minucie spotkania po agresywnym wejściu Andresa Guardado, natomiast jego kolega z drużyny został "skasowany" przez... tego samego rywala kilka minut później.

Fatalnie wyglądała przede wszystkim kontuzja El Ghaziego, który po ataku Meksykanina długo trzymał się za dolną część pleców i nie podnosił się z murawy. Młodemu Holendrowi udało się ostatecznie zejść tylko za linię końcówą boiska, ale do szatni został już zniesiony na noszach. Z kolei Dolberg po interwencji lekarzy próbował jeszcze grać przez kilkanaście minut, ale cały czas kulał i został zmieniony w 26. minucie przez Vaclava Cernego.

Sytuacji w Ajaksie na pewno bacznie przyglądają się osoby związane z warszawską Legią, bowiem mistrz Polski zmierzy się z zespołem z Amsterdamu w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwsze spotkanie Legia rozegra 16 lutego na własnym stadionie. Rewanż tydzień później w Amsterdamie.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze