Poznajcie naszych rywali na UEFA EURO U-21! (WIDEO)

Piłka nożna

Do piłkarskich mistrzostw Europy U-21 zostało nieco ponad sześć miesięcy. To dużo czasu aby poznać rywali, z którymi zmierzymy się w czerwcu 2017 roku. Zobaczcie materiał o naszych przeciwnikach!

Podczas krakowskiej ceremonii Marek Koźmiński jako pierwszego przeciwnika wylosował nam Szwecję. Szwedzi to obrońcy tytułu. Ponad rok temu reprezentacja ”Trzech Koron” w towarzyskim spotkaniu zremisowała z Polską 0:0. Eliminacje do polskiego turnieju, Szwedzi przebrnęli bez żadnej porażki. Wśród wielu utalentowanych piłkarzy wyróżniającą postacią jest Victor Nilsson-Lindelof, z którym w Benfice Lizbona grał Paweł Dawidowicz.

Naszpikowana gwiazdami niemalże światowego formatu Anglia przyjedzie do Polski w roli jednego z faworytów turnieju. Wielu piłkarzy tej ekipy zaznało już smaku dużej imprezy. Na Euro 2016 wystąpiły m.in. gwiazdy Tottenhamu Eric Dier, który strzelił pięknego gola w fazie grupowej oraz Dele Ali.

Pierwsze, kluczowe z naszej perspektywy spotkanie rozegramy ze Słowacją uważaną za ”kopciuszka” mistrzostw. W drużynie naszych południowych sąsiadów będzie mógł wystąpić były gwiazdor m.in. Legii Warszawa Ondrej Duda, który w ostatnim czasie częściej jednak reprezentuje barwy dorosłej reprezentacji. Na turnieju we Francji Słowak również wpisał się na listę strzelców.

Przed Marcinem Dorną pół roku pytań, analiz i ciężkiej pracy, a wszystko by jak najlepiej rozpracować rywali. Pamiętajmy jednak, że my też mamy w naszej kadrze gwiazdy i patrząc na ostatnie poczynania Biało-Czerwonych nie należy się przesadnie martwić.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie