SC II: Innovation wygrywa IEM Gyeonggi

E-sport
SC II: Innovation wygrywa IEM Gyeonggi

Lee „INnoVation” Shin Hyung, który do października bieżącego roku reprezentował barwy organizacji SK Telecom T1, nie miał sobie równych w rywalizacji w turnieju Starcraft II w koreańskim Gyeonggi. Grający Terranami 23-latek wzbogacił się o 15 tysięcy dolarów.

W rywalizacji w turnieju cyklu Intel Extreme Masters wzięło udział szesnastu zawodników, wśród których mogliśmy znaleźć aż piętnastu reprezentantów gospodarzy i jednego gracza pochodzącego z Chin. Dość zaskakująco już w fazie grupowej odpadli utytułowani Kim „herO” Jun Ho, Joo „Zest” Sung Wook czy Kang „Solar” Min Soo (Splyce).

 

Od początku znakomicie radził sobie natomiast INnoVation, który wygrał dość mocną grupę, a następnie w ćwierćfinale rozprawił się z Choi „Trust” Sung Ilem. W półfinale 23-latek stanął naprzeciwko lidera koreańskich list, byłego kolegi z drużyny – Parka „Dark” Ryung Woo, z którym stoczył wyrównany bój. Ostatecznie to jednak INnoVation wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, triumfując wynikiem 3-2. W decydującym starciu późniejszy zwycięzca spotkał natomiast Kima „Stats” Dae Yeoba. Finał miał być rewanżem za fazę grupową, w której INnoVation pokonał Statsa 2-1. Jednak także tym razem triumfował INnoVation, który nie pozostawił złudzeń bardziej utytułowanemu koledze, kończąc starcie rezultatem 4-0.

 

Tym samym INnovationa zobaczymy na finałowym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach, gdzie awans wywalczył także Holender Marc „uThermal” Schlappi, zwycięzca zawodów w Szanghaju. Triumf w Gyeonggi prawdopodobnie pozwoli INnoVationowi także na znaczny awans na koreańskich listach. Do tej pory zawodnik zajmował bowiem niską, 31. pozycję.

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie