Jedenastka Polaków na Euro 2017. Poznaj typy ekspertów

Piłka nożna

W jakim składzie Polacy wybiegną na pierwszy mecz Euro U-21? jedenastkę na mecz 16 czerwca ze Słowacją typowali eksperci w programie Cafe Futbol. Zadania nie podjął się jedynie... Marcin Dorna, selekcjoner naszej młodzieżówki.

Jako pierwszy swój skład zaproponował Wojciech Kowalczyk: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Dawidowicz, Linetty - Kownacki, Zieliński, Stępiński - Milik

- Ustawienie jest odważne, bo na otwarcie turnieju potrzebujemy trzech punktów ze Słowacją. Dawidowicza umieszczam jednak przed linią obrony, bo Bednarek mnie do siebie przekonał, a Dawidowicz potrafi grać jako defensywny pomocnik. Kownacki za to co robi w ostatnich tygodniach wskakuje w miejsce Kapustki, który może do Euro za wiele sobie nie pograć - uzasadniał były reprezentant Polski.

Następnie widzowie Cafe Futbol zobaczyli jedenastkę według Cezarego Kowalskiego, komentatora Polsatu Sport: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Dawidowicz, Linetty - Kownacki, Zieliński, Stępiński - Milik
 
- Dokładnie to, co u Wojtka, chociaż się nie konsultowaliśmy. Ja też jestem pod wrażeniem formy Kownackiego - podkreślił. - Z kolei defensywy nie zmieniamy, bo ta formacja się sprawdza. Bednarek i Jach to duet, który znakomicie funkcjonuje. W drugiej linii kluczową rolę odgrywa Zieliński, który czyni kolosalne postępy, którym zachwycają się Włosi i którego nieobecność w czerwcu, moim zdaniem, byłaby chyba stratą nawet większą niż ewentualny brak Milika lub Linetty'ego. Zieliński to może być w ogóle największa gwiazda tych mistrzostw - zauważył Kowalski.

Skład minimalnie odmienny zaproponował za to Mateusz Borek: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach (Bielik), Jaroszyński - Dawidowicz, Linetty - Kapustka, Zieliński, Stępiński - Milik

- Ja mimo wszystko zostawiam Kapustkę w jedenastce. No i przypominam nazwisko Bielika. W tych meczach młodzieżowej drużyny Arsenalu, które widziałem, naprawdę mi się podobał - podkreślił dziennikarz Polsatu Sport. - Zastanawiałem się też nad Kownackim ale myślę sobie, że ważna jest też mocna ławka, a Kownacki to właśnie taki człowiek, który może wejść, dać impuls drużynie - tłumaczył Borek.

Decydujący głos przy ustalaniu wyjściowego składu na mecz ze Słowacją będzie miał oczywiście Marcin Dorna. Ale jego jedenastki jeszcze nie poznaliśmy. - Nie mam jeszcze takiej jedenastki w głowie - powiedział selekcjoner kadry U-21. - Jest jeszcze za daleko, za dużo zmiennych tu występuje, by dziś mieć pewność jaka to będzie drużyna - zakończył Dorna.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze