Kolejny gracz SKT T1 przenosi się do Chin

Inne
Kolejny gracz SKT T1 przenosi się do Chin

Toplaner Lee „Duke” Ho-seong, który nie tak dawno wraz z SK Telecom T1 triumfował na Mistrzostwach Świata, po zakończeniu współpracy z dotychczasową drużyną od jakiegoś czasu poszukiwał nowego pracodawcy. Ostatecznie najbardziej atrakcyjną dla Duke’a okazała się propozycja z chińskiego Invictus Gaming.

Duke to zawodnik, który swoją przygodę z profesjonalnym graniem rozpoczynał od takich formacji jak KT Rolster Bullets czy Najin Black Sword i właśnie w tych barwach wyrobił sobie markę świetnego toplanera. Kiedy więc Najin em-Fire rozpadło się po słabym sezonie, w którym Duke był tak naprawdę jedynym jasnym punktem ekipy, oczywistym było, że znajdą się chętni na jego zatrudnienie. Ostatecznie Duke trafił do mistrzowskiego SKT T1 szukającego następcy dla Janga „MaRin” Gyeong-hwana, który zdecydował się na transfer do Chin. Teraz w podobnym kierunku wędruje sam Duke.

 

Przejście do Invictus Gaming jest ciekawym opcją. Toplaner spotka tam swojego rodaka, midlanera Songa „RooKie”Eui-jina, który uważany jest za najlepszego gracza na swojej pozycji w LPL. Ta dwójka może razem stworzyć morderczy duet. W składzie IG znajdziemy też chińskiego dżunglera Ge „Kid” Yana, który z przeciętnego strzelca wyewoluował w… dość przeciętnego leśnika, który jednak wie jak pomagać mocnym lanerom. Wydaje się, że całość uzupełni dwójka młodych zawodników. Ani strzelec Yu „JackeyLove” Wenbo, ani wspierający Wang „Baolan” Liuyi nie posiadają bowiem doświadczenia w rywalizacji na najwyższym poziomie.

 

Natomiast gracz, który do niedawna pełnił rolę toplanera w IG, Liu „Zzitai” Zi-Hao trafił do Snake. Formacja, która niedawno zakontraktowała także Oha „Ohq” Gyu-Mina, teraz uporządkowała nieco sytuację związana z rosterem. Drużynę opuścili bowiem strzelec Tan „Martin” Qui, midlaner Lu „BAKA” Fan oraz wspierający Kwak „Ella” Na-hoon. Dwaj ostatni już znaleźli nowych pracodawców. BAKA dołączył do występującego w LSPL Oh My Dream, w którym o miejsce w składzie będzie rywalizował ze znanym z występów w NA LCS Yu „XiaoWeiXiao” Xianem. Tymczasem Ella postanowił wrócić do Korei i postara się zakwalifikować do tamtejszego Challengers z drużyną Wine.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze