Młody polski talent blisko Interu!

Piłka nożna
Młody polski talent blisko Interu!
fot. Cyfrasport

Przemysław Bargiel jest bardzo blisko podpisania umowy z Interem Mediolan! Młodzieżowy reprezentant Polski od czwartku ma przebywać na testach we włoskim klubie oraz przejść testy medyczne – poinformował serwis sportowefakty.wp.pl.

Inter to nie jedyny klub z Serie A, który interesuje się zawodnikiem Ruchu Chorzów. Pozyskać 16- latka chciałby również AC Milan. Wszystko za sprawą Massimiliano Mirabelliego, dyrektora sportowego Milanu, który wcześniej był… szefem skautów Interu.

 

- Dla Przemka to świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje jeden z największych klubów Europy, zobaczyć jak się tam pracuje, jak wszystko jest zorganizowane. Przemek to wielka nadzieja nie tylko Ruchu, ale całej polskiej piłki. Jest jeszcze bardzo młody i ciągle się uczy. Taki wyjazd będzie dla niego kolejną, cenną lekcją – powiedział serwisowi sportowefakty.wp.pl Grzegorz Kapica, koordynator szkolenia w Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów.

 

Bargiel w Ekstraklasie debiutował mając zaledwie 16 lat i 34 dni. Tym samym został najmłodszym zawodnikiem w naszej najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku. Ma już na koncie 94 minuty w pięciu spotkaniach Ekstraklasy.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze