Tevez będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata!

Piłka nożna
Tevez będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata!
fot. PAP

Carlos Tevez postanowił po raz drugi opuścić swoje ukochane Boca Juniors Buenos Aires. Trudno się temu dziwić. Gdy podpisze kontrakt z chińskim Shanghai Shenhua, stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem świata!

Drużyna Gustavo Poyeta chce się włączyć do walki o mistrzostwo Chin, dlatego potrzebuje lidera z prawdziwego zdarzenia. Kimś takim ma być Tevez, który dołączy do swoich nowych kolegów w styczniu, o ile nie wydarzy się nic nieoczekiwanego.

 

Działacze Shanghai Shenhua skusili "Apacza" wielkimi pieniędzmi. Argentyńczyk będzie zarabiał 38 milionów euro rocznie, co daje w przeliczeniu 733 tysiące tygodniowo! Takich pieniędzy nie dostaje żaden piłkarz na świecie. Nawet Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Gareth Bale czy Neymar.

 

32-latek pożegnał się już z kibicami Xeneizes przy okazji ostatniego meczu z Colon Santa Fe (4:1), w którym strzelił jednego gola. W 90. minucie, kiedy schodził z boiska, La Bombonra zgotowała mu wspaniałą owację. Jeden z kibiców wbiegł nawet na murawę, żeby błagać go, by został. Piłkarz wyściskał go serdecznie, jednak klamka zapadła...

 

 

Tevez był piłkarzm Boca Juniors Buenos Aires w latach 1997-2004 i od 2015 roku. W międzyczasie występował między innymi w Manchesterze United, Manchesterze City i Juventusie Turyn.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie