Na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia PLK przygotowała prawdziwy hit, czyli starcie odwiecznych rywali PGE Turowa Zgorzelec i Stelmetu Zielona Góra. Obie drużyny w ostatnich latach często rozstrzygały między sobą kwestię tytułu mistrza Polski: Stelmet był lepszy w sezonach 2012/2013 i 2014/2015, a PGE Turów zwyciężył w bardzo zaciętej serii w sezonie 2013/2014.

 

Teraz odradzający się po kłopotach w poprzednim sezonie PGE Turów podejmie mistrza Polski. Obie drużyny przed sezonem zmieniły trenerów i pozyskały wielu nowych zawodników. Obie drużyny są wysoko w tabeli W Zgorzelcu zapowiada się ciekawe starcie.

 

 

Zanim jednak przemówi koszykówka, oba zespoły zmierzyły się w śpiewaniu kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Po stronie PGE Turowa wielki talent wokalny pokazali m.in. Michał Michalak i Bartosz Bochno. Po stronie Stelmetu błysnął Łukasz Koszarek. Showmanem okazał się skrzydłowy Turowa Mateusz Kostrzewski, a ciężki pojedynek z językiem polskim stoczył Czarnogórzec Nemanja Djurisić.

 

Zobaczcie sami, jak wyszło śpiewanie. Kto okaże się lepszy 26 grudnia? Transmisja w Polsacie Sport od 17:50.

 

Dziękujemy obu Klubom za pomoc w przygotowaniu tego materiału. Szczególne podziękowania na ręce Michała Bajdy (Turów) i Michała Szpaka (Stelmet).