Barcelona uniknie procesu, sąd uznał ugodę ws. Neymara

Piłka nożna
Barcelona uniknie procesu, sąd uznał ugodę ws. Neymara
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Hiszpański sąd uznał ugodę, zawartą w czerwcu między prokuraturą a FC Barcelona, na mocy której klub zaakceptował karę 5,5 mln euro w związku z nieprawidłowościami przy transferze brazylijskiego piłkarza Neymara.

Dzięki temu Barcelona uniknie procesu sądowego. Nie poniosą także konsekwencji prezes klubu Josep Maria Bartomeu i jego poprzednik Sandro Rosell.

 

Jak podawała Barcelona, transfer Brazylijczyka w maju 2013 roku kosztował ją 57,1 mln euro, z czego 17,1 mln euro otrzymał poprzedni klub Brazylijczyka - Santos, a pozostałe 40 mln trafiły do firmy ojca piłkarza, Neymara Santosa. Śledztwo hiszpańskiej prokuratury wykazało jednak, że kataloński klub zapłacił około 83,3 mln euro. Kara nałożona na Barcelonę wiąże się z niezapłaceniem podatku od rzeczywistej sumy transferu.

 

Ugoda nie oznacza jednak końca problemów sądowych Neymara i Barcelony. Poszkodowany przy transferze miał być bowiem brazylijski fundusz inwestycyjny DIS, posiadający 40 procent praw do zawodnika. DIS uzyskał tylko 6,8 mln euro z sumy 17,1 mln wypłaconej Santosowi, który również uważa się za oszukanego przez swego wychowanka.

 

Fundusz złożył pozew przeciwko piłkarzowi, firmie jego ojca oraz obu klubom i ich władzom. DIS zarzuca Barcelonie i Santosowi, że utajniając prawdziwą wartość transferu wykluczyły z gry inne kluby, które mogły przedstawić Neymarowi lepsze warunki.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze