Bundesliga: Borussia Dortmund straciła kolejne punkty

Borussia Dortmund zawiodła swoich kibiców, remisując u siebie z FC Augsburg 1:1. Grając w ten sposób trudno jej będzie dogonić w tabeli prowadzący duet, który tworzą Bayern Monachium i RB Lipsk.

Jeśli Borussia Dortmund myśli na poważnie o włączeniu się do walki o mistrzostwo Niemiec, to musi wygrywać mecz za meczem. W 33. minucie kibice na Signal Iduna Park przeżyli szok. Wynik spotkania otworzył bowiem Ji-Dong Won. Koreańczyk musiał mieć ogromną satysfakcję, ponieważ w przeszłości był piłkarzem BVB.

Chociaż gospodarze mieli ogromną przewagę, to zdołali tylko raz wpisać się na listę strzelców. Na początku drugiej połowy taka sztuka udała się Ousmane Dembele.

W składzie BVB drugi raz rzędu zabrakło Łukasza Piszczka, który leczy kontuzję pachwiny.

We wtorek na boiskach Bundesligi oglądaliśmy jednego polskiego piłkarza. W 83. minucie meczu z Borussią Moenchengladbach na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. Jego drużyna wygrała 2:1, przełamując kiepską serię – czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa.