Łyżwiarstwo szybkie: Polki w Zakopanem, Polacy w Niemczech

Zimowe
Łyżwiarstwo szybkie: Polki w Zakopanem, Polacy w Niemczech
fot. PAP

Polskie panczenistki przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, a Polacy w Berlinie i Inzell. Drugiego stycznia część kadrowiczów uda się na mistrzostwa Europy do Heerenveen, a inni, w tym mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka, na treningi rowerowe na Wyspy Kanaryjskie.

"Zaraz po warszawskich mistrzostwach Polski na dystansach i w wieloboju reprezentanci udali się na kolejne zgrupowania - panie do Zakopanego, zaś panowie do Berlina. W kraju pozostali Artur Nogal oraz związany z jedną z holenderskich grup łyżwiarskich Konrad Niedźwiedzki. Z kolei Artur Waś i Piotr Michalski do końca roku trenować będą w Inzell" - powiedziała szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

W ME W Heerenveen weźmie udział dziesięcioro polskich panczenistów - w wieloboju Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Niedźwiedzki i Jan Szymański, zaś w wieloboju sprinterskim Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik, Sebastian Kłosiński, Michalski i Nogal.

"Drugiego stycznia kadra wylatuje na ME, z kolei m.in. Zbyszek Bródka i Luiza Złotkowska jadą na zgrupowanie na Wyspy Kanaryjskie. W połowie miesiąca Bródka i kilkoro innych reprezentantów wystąpi w Sanoku w sprinterskich mistrzostwach kraju, zaś pod koniec stycznia mamy Puchar Świata w Berlinie. Zbyszek startuje już w piątek i zaraz po biegu uda się do Korei Południowej. Będzie miało równo dwa tygodnie na aklimatyzację przed mistrzostwami świata na dystansach w Gangneung (9-12 lutego)" - stwierdził trener męskiej reprezentacji Witold Mazur.

Z kolei pod koniec lutego w Calgary odbędą się MŚ w sprincie.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie