ME siatkarzy: Na Narodowym z Serbią lub Finlandią

Siatkówka
ME siatkarzy: Na Narodowym z Serbią lub Finlandią
fot. Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport

Jeszcze oficjalnie nie potwierdzono, że mecz otwarcia mistrzostw Europy siatkarzy w przyszłym roku odbędzie się na Stadionie Narodowym, ale prezes PZPS Jacek Kasprzyk przyznał, że uzgodniono już harmonogram gier. Rywalem mają być Serbowie lub Finowie.

„Najważniejsze, że harmonogram został uzgodniony. Trzeba pamiętać o tym, że niemal od razu po naszym meczu otwarcia jest spotkanie reprezentacji piłkarskiej i trzeba szybko położyć murawę. Nie wiedzieliśmy, czy się wyrobimy, ale jesteśmy już po spotkaniu i wiemy, że damy radę. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mecz otwarcia powinien być w Warszawie” – przyznał szef federacji.

 

Mecz otwarcia jest zaplanowany na 23 sierpnia. Później Polacy mają przenieść się do Gdańska. Poza Finlandią i Serbią, w grupie A jest jeszcze Estonia.

 

„Jeszcze nie wiadomo z kim zagramy. Podyskutujemy na ten temat ze szkoleniowcem Ferdinando De Giorgim. My mniej więcej wiemy, z kim byśmy chcieli, natomiast damy teraz możliwości wypowiedzenia się trenerowi” – zapowiedział Kasprzyk.

 

Są dwie opcje – Serbia lub Finlandia. „Z Serbią to może być wielki rewanż, ale Finowie mają bardzo duże zapotrzebowanie na bilety. Kto wie, może to właśnie oni będą naszym rywalem…” – dodał.

 

Na Stadionie Narodowym w 2014 roku rozegrano mecz otwarcia mistrzostw świata w siatkówce. Na trybunach zasiadło wówczas ok. 62 tys. kibiców. Polacy wygrali z Serbami 3:0.

 

Mistrzostwa Europy 2017 odbędą się w dniach 23 sierpnia – 3 września. Mecze rozegrane zostaną w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie zaplanowano mecze o medale.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze