Lewczuk zatrzymał Balotellego! Udany wieczór Polaków we Francji

Girondins Bordeaux z Igorem Lewczukiem w składzie zatrzymało lidera Ligue 1 - OGC Nice. "Żyrondyści", w barwach których cały mecz rozegrał polski stoper, bezbramkowo zremisowali z podopiecznymi Luciena Favre'a. Z kolei PSG przerwało serię trzech meczów bez zwycięstwa. Mistrzowie Francji rozbili aż 5:0 ostatnie w tabeli Lorient.

Girondins Bordeaux przystępowało do meczu z liderem Ligue 1 po trzech porażkach z rzędu. Lewczuk mocno przyczynił się do zachowania czystego konta przez "Żyrondystów". Polski obrońca był pewnym punktem swojej drużyny, czym przyczynił się do powstrzymania Mario Balotellego i spółki. Włoski gwiazdor w 92. minucie został ukarany czerwoną kartką. Los 26-letniego napastnika podzielił kolega z drużyny - Younès Belhanda.

PSG, w barwach którego od 68. minuty grał Grzegorz Krychowiak, nie miało problemów z Lorient. Paryżanie po golach Thomasa Meuniera, samobójczym trafieniu Zargo Toure, Thiago Silvy, Edinsona Cavaniego oraz Lucasa Moury wygrało 5:0 z czerwoną latarnią ligi.

Wicelider Ligue 1 - AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pokonało 2:1 Caen po bramkach Falcao oraz Tiemoue Bakayoko. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółta kartką. Zespół z Księstwa stracił gola w 94. minucie gry.

Problemów ze zdobyciem trzech punktów nie miał również Olympique Lyon. Klub Macieja Rybusa pokonał rewelację ubiegłego sezonu we Francji - Angers 2:0. Trafienia dla gospodarzy uzyskali Alexandre Lacazette oraz Nabil Fekir. Rybus pojawił się na placu gry tuż po przerwie.

Drugą wygraną z rzędu zanotował zespół Mariusza Stępińskiego - FC Nantes. Tym razem "Kanarki" pokonały Montpellier 1:0. Zwycięski gol został strzelony przez Limę z rzutu karnego w 12. minucie. Polski napastnik grał do 61. minuty. Dzięki zwycięstwu klub, którego właścicielem jest Waldemar Kita opuścił strefę spadkową.

Kontuzjowanego Kamila Grosickiego zabrakło w kadrze Rennes na spotkanie z Lille, zakończone remisem 1:1. Polski skrzydłowy doznał urazu kostki.