Misfits tworzy dywizję Hearthstone’a

E-sport
Misfits tworzy dywizję Hearthstone’a

Europejska organizacja, która do tej pory posiadała drużyny rywalizujące w takie tytuły jak League of Legends, Overwatch, Heroes of the Storm czy Super Smash Bros, zdecydowała się rozszerzyć swoje szeregi o trójkę zawodników Hearthstone’a. Skład zakontraktowany przez formację wygląda naprawdę interesująco.

Do tej pory Misfits znane było przede wszystkim z zespołów grających w LoL-a i Overwatcha. Ta pierwsza dywizja nie tak dawno zdominowała zmagania w EU Challenger Series i zakwalifikowała się do cyklu EU LCS. Tymczasem drużyna OW miesiąc temu zwyciężyła w mocno obstawionym turnieju Overwatch Open i znajduje się w czołówce zachodnich ekip rywalizujących w blizzardowską produkcję.


Wśród nowych graczy Misfits znaleźli się Brytyjczyk George „Georgec” Connolly, Słowak Mikulas „Pokrovac” Dio oraz Czech Stanislav „Stancifka” Cifka. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Georgec to jeden z najmłodszych graczy na profesjonalnej scenie Hearthstone’a, który jednak już może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. Najważniejszymi z nich są ćwierćfinał wiosennych Mistrzostw Europy 2016 oraz drugie miejsce w letniej edycji tych samych rozgrywek. Młody zawodnik zasłynął przede wszystkim fenomenalną grą Freeze Mage’em, a na przeszkodzie do jego występu na Mistrzostwach Świata stanął tylko Artem „DrHippi” Kravets.


Drugim z nabytków Misfits jest Stancifka. Czech uznawany jest za jednego z najlepszych i najbardziej metodycznie grających zawodników na świecie. 29-latek w przeszłości z powodzeniem rywalizował w grę Magic The Gathering, ale ma też bogatą kolekcję sukcesów związanych z karierą zawodnika Hearthstone’a. Możemy do nich zaliczyć zwycięstwa w Starladderze czy na Dreamhacku w Bukareszcie w 2015 roku oraz drugie miejsca w Rumunii rok później oraz wicemistrzostwo turnieju SeatStory Cup IV. W przeszłości Stancifka reprezentował barwy Luminosity Gaming, ale po krótkiej przygodzie z ekipą zdecydował się rozstać z zespołem i od tego czasu niechętnie podchodził do możliwości dołączenia do organizacji. Nick tego zawodnika w rosterze Misfits niewątpliwie potwierdza więc potencjał projektu, który przedsięwzięła organizacja.


Ostatnim z transferów okazał się natomiast Mikulas „Pokrovac” Dio. Dorobek słowackiego gracza prezentuje się stosunkowo skromnie w porównaniu do jego nowych kolegów z drużyny. Były zawodnik organizacji eSuba ma na swoim koncie udział w zimowych Mistrzostwach Europy 2016 oraz dwukrotne dotacie do 1/8 finału turnieju z cyklu Dreamhack. Można jednak dostrzec w nim ogromny potencjał, a współpraca z takimi graczami jak Georgec czy Stancifka z pewnością powinna pomóc mu podnieść już i tak wysokie umiejętności.


Misfits złożyło więc bardzo mocny skład, w którym znaleźć możemy dwóch młodych zawodników i jednego weterana sceny. Wydaje się, że Misfits posiada obecnie jeden z najsilniejszych rosterów na europejskiej scenie i z pewnością zawodników tej organizacji zobaczymy w najbliższych dużych turniejach.

Kamil Adamczyk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie