Sześcioro Polaków wystąpi w Koenigssee

Inne
Sześcioro Polaków wystąpi w Koenigssee
fot. PAP/EPA

Sześcioro polskich saneczkarzy - dwie zawodniczki i czterech zawodników - wystąpi w mistrzostwach Europy połączonych z Pucharem Świata w niemieckim Koenigssee. Zawody odbędą się w dniach 5-6 stycznia.

W składzie znaleźli się: Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

 

"Wyjeżdżamy do Niemiec już 1 stycznia. Mam nadzieję, że Chmielewski i Kowalewski uplasują się w czołowej dziesiątce, któraś z saneczkarek znajdzie się w "15", a Kurowski w "20". Sochowiczowi jeszcze trochę brakuje, by z kwalifikacji awansować do głównych zawodów pucharowych, ale może powiedzie mu się w Koenigssee" - powiedział trener reprezentacji Marek Skowroński.

 

W połowie stycznia Polacy rywalizować będą w PŚ w łotewskiej Siguldzie, potem wracają na kilka dni treningów do Niemiec.

 

"Pod koniec miesiąca czekają nas mistrzostwa świata w Innsbrucku. Wystąpi prawdopodobnie ta sama szóstka oraz dwójka Artur Petyniak i Adam Wanielista, która planuje start w Siguldzie" - dodał szkoleniowiec.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze