Pojedynek w finale turnieju na serwerze EUNE nie był tak jednostronny jak poprzednie starcia Team Kinguin. O ile Super Drużyna, węgierskie Wonder Stag eSports czy DgPx.Mountain nie sprawiły polskiemu superteamowi żadnych problemów, o tyle już przeciwnicy z Czech próbowali nawiązać walkę z naszymi rodakami. Kinguin popełniło w swoich starciach trochę błędów i ekipa ewidentnie nie prezentuje jeszcze formy, której oczekujemy od niej w zamkniętych kwalifikacjach, ale i tak polski zespół dość gładko awansował do decydującej fazy zmagań.

 

Jednocześnie rozstrzygnęły się także zmagania na serwerze EUW. Triumfowało niemieckie EURONICS Gaming, które w finale turnieju pokonało portugalski Team AlienTech. Trzecią pozycję, ostatnią premiowaną awansem do zamkniętych kwalifikacji, zajęła natomiast formacja Late Game Kings aka Fnatic Academy. Już wcześniej z rywalizacji odpadły wszystkie polskie drużyny.

 

Tym samym Team Kinguin dołączają do ośmiu formacji, które wystąpią w zamkniętych kwalifikacjach. Przypomnijmy, że wśród nich znajdują się spadkowicze z Challenger Series – NERV i Team Forge, a także mistrzowie subregionów: skandynawskie Tricked eSports, niemiecka Iguana eSports, francuski Team LDLC, hiszpańskie ASUS ROG Army oraz brytyjskie MnM Gaming. Teoretycznie na liście uczestników widnieje także drugi polski zespół – ex-Team Refuse, ale ostatnie pogłoski mówią o tym, że zawodnicy rozważają sprzedanie miejsca w zamkniętych kwalifikacjach. Sami zainteresowani na ten moment nie potwierdzili ani nie zaprzeczyli tym doniesieniom.

 

Tymczasem drużyny w kwalifikacjach zostaną podzielone na dwie grupy po sześć ekip każda. Team Kinguin na pewno zmierzy się z jednym ze spadkowiczów (NERV, Team Forge) oraz drugą drużyną kwalifikacji EUW – Team AlienTech. Narodowe zespoły zostaną rozlosowane. Mecze na tym etapie będą rozgrywane w formacie Bo1. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do play-offów – pierwsza drużyna z grupy A zmierzy się z drugą z grupy B, natomiast pierwsza formacja z grupy B zagra z drugą z grupy A. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają w wiosennym splicie EU Challenger Series 2017.