De Giorgi o Leonie: Przed nikim nie zamykam drzwi, ale trzeba byłoby... wybrać się na Kubę

Siatkówka

Temat Wilfredo Leona wraca jak bumerang. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi chętnie powołałby go do kadry, gdyby miał taką możliwość. - Drzwi są otwarte dla wszystkich zawodników - stwierdził na konferencji prasowej.

Leon otrzymał polski paszport w lipcu 2015 roku. Mimo tego nadal nie może grać w naszej reprezentacji, ponieważ nie została zakończono procedura zmiany obywatelstwa sportowego. Problemy cały czas sprawia kubańska federacja. Chociaż otrzymała stosowne dokumenty z PZPS, to wciąż zwleka z odpowiedzią.

 

Nikt nie ma wątpliwości, że Leon byłby wielkim wzmocnieniem kadry De Giorgiego. Także sam selekcjoner Biało-Czerwonych. - Wartość tego zawodnika znacie doskonale. On podnosi wartość każdego zespołu, w którym gra. Nie mogę o nim myśleć w tym sensie, by był już w reprezentacji. Jeśli uda się doprowadzić do tego, że będzie mógł grać, to na pewno wezmę go pod uwagę - powiedział.

 

- Drzwi są otwarte dla wszystkich zawodników. Także dla tych, którzy będą mieli możliwość gry w reprezentacji. Trzeba byłoby pojechać na wakacje na Kubę - dodał De Giorgi.

 

23-latek jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata. Na co dzień występuje w Zenicie Kazań, z którym między innymi dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze