Holendrzy kolejnym przeciwnikiem IBB Polonii Londyn w CEV Challenge Cup

Siatkówka
Holendrzy kolejnym przeciwnikiem IBB Polonii Londyn w CEV Challenge Cup
fot. PAP

W niedzielę - 18 grudnia w Bełchatowie IBB Polonia Londyn w efektowny sposób doprowadziła do złotego seta i przeszła do 1/8 Pucharu CEV Challenge. Wczoraj, po rewanżowy meczu pomiędzy holenderską drużyną Draisma Dynamo Appeldoorn i szwajcarskim zespołem Lausanne UC, poznaliśmy przeciwnika londyńczyków. W kolejnej fazie rozgrywek znalazł się zespół spod Amsterdamu, który dwukrotnie, po 3:0 pokonał drużynę ze Szwajcarii.

Niderlandzki klub został założony w 1967 roku i posiada wiele tytułów na swoim koncie. Jest wielokrotnym Mistrzem Holandii, zdobywcą Pucharu i Superpucharu Holandii. Od kilku lat regularnie występuje na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje drugą pozycję w lidze rodzimej.

 

– Zapowiada się ciekawy pojedynek. W 1/8 Pucharu CEV Challenge zmierzymy się z drużyną Draisma Dynamo Appeldoorn, która nie będzie łatwym przeciwnikiem. Ma zarówno zawodników grających w reprezentacji Holandii, jak i wielu młodych, ambitnych siatkarzy. Będziemy musieli mocno skoncentrować się na grze i zatrzymać ich kluczowych zawodników. Jeśli nam się to uda mamy szansę, aby znaleźć się w kolejnym etapie rozgrywek. ­– skomentował asystent trenera IBB Polonii Londyn, Patrik Selep.

 

Spotkanie wyjazdowe w 1/8 Pucharu CEV Challenge, w którym IBB Polonia Londyn podejmie swojego holenderskiego przeciwnika – drużynę Draisma Dynamo Appeldoorn, zostanie rozegrane w połowie stycznia. Mecz domowy odbędzie się pod koniec stycznia.

RM, IBB Polonia Media
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie