Kim jest Ferdinando de Giorgi? Poznajcie nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

Siatkówka

Trzykrotny mistrz świata, pięciokrotny triumfator Ligi Światowej oraz złoty medalista europejskiego czempionatu. Rozgrywający reprezentacji Włoch, w barwach której rozegrał ponad trzysta spotkań. Tak w skrócie można przedstawić zawodnicze dokonania nowego selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego.

55-latek karierę trenerską rozpoczął w 2000 roku jeszcze jako czynny siatkarz Bre Piemonte Volley. W rodzimej lidze największe triumfy święcił z drużyną Lube Banca Marche Macerata, z którą wywalczył między innymi mistrzostwo Włoch oraz dwukrotnie krajowy puchar. Jednym z zawodników tego zespołu był Sebastian Świderski. Drogi obu panów po latach skrzyżowały się w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W 2015 roku De Giorgi zastąpił swojego byłego zawodnika na stanowisku trenera ZAKSY. Włoch w efektownym stylu rozpoczął współpracę z nową drużyna, przegrywając w fazie zasadniczej tylko trzy z 26 spotkań. W finale kędzierzynianie pokonali bez straty seta Asseco Resovię Rzeszów. Tym samym po trzynastu latach tytuł mistrza Polski wrócił do Kędzierzyna-Koźla, a De Giorgi został pierwszym zagranicznym trenerem, który poprowadził ZAKSĘ do mistrzostwa kraju.

 

Włoch jest piątym zagranicznym szkoleniowcem kadry Polski. Słynie z żelaznych reguł. Zaistniał również jako autor książki, poświęconej pracy z rozgrywającymi. Jaki rozdział zapisze w historii polskiej siatkówki?

Bożena Pieczko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze