PlusLiga: Indykpol podtrzymał serię zwycięstw

Indykpol AZS Olsztyn wygrał czwartkowe spotkanie z Jastrzębskim Węglem 3:1 (24:26, 25:18, 25:23, 27:25). Gospodarze, po wygranych z Lotosem Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin i Cerradem Czarnymi Radom, podtrzymali tym samym imponującą serię zwycięstw.

Obie drużyny zajmowały przed meczem sąsiednie miejsca w tabeli. Jastrzębski Węgiel z dorobkiem 33 punktów znajdował się tuż za podium, natomiast Indykpol ze stratą czterech oczek plasował się na piątej pozycji.

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami lepsi byli zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju. Wówczas olsztynianie prowdzili już 2:1, a w czwartym secie 21:17, jednak ostatecznie ulegli w tiebreaku zespołowi z południa Polski. Bohaterem jastrzębian był Salvador Hidalgo Oliva, który mocnymi zagrywkami najpierw zniwelował stratę, a następnie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

"To była najbardziej bolesna porażka w pierwszej rundzie. Nie możemy dać się złapać w serię, która miała miejsce w Jastrzębiu. Z takim zawodnikiem jak Oliva, trzeba grać bardzo mądrze w przyjęciu. Musimy przesuwać się w obronie w te miejsca, w które on lubi atakować. Najważniejsze jest to, aby nie dać mu się rozwinąć i powstrzymać go przed serią skutecznych ataków" - powiedział przed meczem libero Indykpolu Michał Żurek.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W pierszym secie siatkarze toczyli walkę punkt za punkt, z której obronną ręką wyszli goście. W drugi set lepiej weszli podopieczni Marka Lebedewa, jednak po chwili gospodarze doszli do głosu i zakończyli tę część gry z siedmiopunktową przewagą nad rywalami. Kolejne dwa sety były dobrym widowiskiem, w którym zespoły wyprowadzały cios za cios. Ostatecznie w obu przypadkach lepsi okazali się podopieczni Tomasza Jankowskiego i to oni zainkasowali pełną pulę punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (24:26, 25:18, 25:23, 27:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Paweł Woicki, Jakub Kochanowski, Miłosz Zniszczoł, Wojciech Włodarczyk, Aleksander Śliwka - Michał Żurek (libero) - Adrian Buchowski, Hidde Boswinkel, Łukasz Makowski, Daniel Pliński

Jastrzębski Węgiel: Patryk Strzeżek, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Damian Boruch, Salvador Hidalgo Oliva, Jason De Rocco - Jakub Popiwczak (libero) - Marcin Ernastowicz, Radosław Gil, Marcin Bachmatiuk