ROX Tigers z nowym składem

E-sport
ROX Tigers z nowym składem

ROX Tigers ogłosiło swój nowy roster. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami nie ma w nim żadnego z graczy, którzy nie tak dawno wystąpili w półfinale Mistrzostw Świata, natomiast samo zestawienie prezentuje się dość intrygująco. Ciężko jednak oczekiwać, by nowi zawodnicy nawiązali do niedawnych sukcesów.

ROX zdecydowało się oprzeć trzon swojej formacji na byłych graczach nieźle spisującego się zespołu Afreeca Freecs. Tym samym zakontraktowano toplanera Heo „Lindarang” Man-heunga, dżunglera Yoona „SeongHwan” Seong-hwana, midlanera Sona „Mickey” Young-mina oraz strzelca Gwona „Sangyoon” Sang-yuna. Para prowadzących uchodzi za bardzo utalentowany duet, co zresztą potwierdziła dobrymi występami w LCK. Natomiast zawodnicy, którzy znajdą się na górnej alei oraz w lesie do niedawna pełnili raczej role rezerwowych i do tej pory prezentowali się bardzo przeciętnie. Lindarang o miejsce w podstawowej piątce ROX powalczy jednak z innym zawodnikiem. Jego rywalem będzie weteran sceny Park „Shy” Sang-myeon. Wydaje się, że legendarny zawodnik najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, ale jego doświadczenie może okazać się kluczowe dla ekipy posiadającej przecież dość mocnych prowadzących.


Zestawienie uzupełnia support Kim „Key” Han-gi, który był, nomen omen, kluczową postacią formacji Ever, która bardzo dobrze radziła sobie przede wszystkim na zawodach z cyklu Intel Extreme Masters, natomiast nieco gorzej prezentowała się w LCK. Key jest dość niedocenianym wspierającym, który potrafi mieć ogromny wpływ na drużynę, a jego sprowadzenie do ROX jest naprawdę ciekawym posunięciem. Jednocześnie zakontraktowanie przez koreańską ekipę Mickey’a ucina pogłoski mówiące o tym, że Koreańczyk miałby dołączyć do występującego w EU LCS Origen.

 


Nowy skład ROX prezentuje się następująco:

 

  • (TOP) Heo „Lindarang” Man-heung
  • (TOP) Park „Shy” Sang-myeon
  • (JNG) Yoon „SeongHwan” Seong-hwan
  • (MID) Son „Mickey” Young-min 
  • (ADC) Gwon „Sangyoon” Sang-yun
  • (SUPP) Kim „Key” Han-gi


Przypomnijmy, że w związku z kwestiami ekonomicznymi ROX Tigers nie udało się zatrzymać poprzedniego składu. W związku z tym organizacja została zmuszona do skompletowania całkowicie nowego rosteru, za co odpowiedzialny był były trener, a jakże, Afreeca Freecs – Kang Hyun-jong. ROX w starym zestawieniu zagrało jeszcze w KeSPA Cup 2016, gdzie formacja triumfowała. Niestety wskutek wcześniejszych komplikacji nowy skład został ogłoszony zbyt późno i ekipa straciła szansę na występ w niedawno zakończonym turnieju Intel Extreme Masters w Gyeonggi.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze