Turniej Czterech Skoczni: Znamy skład Polaków na Oberstdorf

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Znamy skład Polaków na Oberstdorf
fot.

Kami Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Klemens Murańka i Jan Ziobro wystąpią w pierwszym konkursie 65. Turnieju Czterech Skoczni - zdecydował trener kadry narodowej Stefan Horngacher.

Kwalifikacje odbędą się 29 grudnia, a pierwszy konkurs w Oberstdorfie 30 grudnia. Pozostałe imprezy przeprowadzone zostaną w Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia), Innsbrucku (4 stycznia) oraz Bischofshofen (6 stycznia).

 

Szkoleniowiec już wcześniej poinformował, że do Niemiec pojadą Stoch, Kot, Kubacki, Żyła i Hula. Ziobro i Murańka wywalczyli sobie miejsca podczas trzydniowych treningów w Zakopanem.

 

"Oni z całej branej pod uwagę grupy skakali tu najrówniej i najdalej, stąd taka decyzja" – wyjaśnił swój wybór Horngacher po czwartkowym treningu na skoczni.

 

Aktualnie najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (po 7 z 33 konkursów) - na 4. miejscu jest Stoch (323 pkt), 6. lokatę zajmuje Maciej Kot (285), 16. jest Dawid Kubacki (117), 18. Żyła (105), 25. Hula (57), 37. Zniszczoł (9) i 43. Murańka (4).

 

W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce (1300 pkt). Prowadzą Austriacy (1369) przed Niemcami (1359).

 

"Uważam, że nie jesteśmy w tym turnieju głównymi faworytami, ale na pewno będziemy mocno walczyć" - zapewnił Horngacher.

 

Podczas trzydniowego obozu w stolicy polskich Tatr skoczkowie testowali Wielką Krokiew, która w ostatnich miesiącach przeszła częściową modernizację. Przebudowano m.in. próg, położone też zostały tory lodowe.

 

Stoch pozytywne ocenił te zmiany. "Tory są zrobione na najwyższym poziomie, więc tam żadnych problemów nie ma. Jest minimalna różnica, jeżeli chodzi o kąt nachylenia, ale podsumowując - skacze się troszkę trudniej, acz bardzo przyjemnie" - zauważył dwukrotny mistrz olimpijski.

 

Na Wielkiej Krokwi odbędzie się także ostatni sprawdzian formy przed pierwszym konkursem TCS. W drugim dniu świąt rozegrane zostaną tu mistrzostwa Polski.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie