Podsumowanie 2016 roku: Sporty motorowe (WIDEO)

Moto

Pożegnania! Takim słowem należałoby opisać rok 2016 w sportach motorowych. Tak się złożyło, że niemal w każdej dyscyplinie przeżywaliśmy rozstania. Odchodzili zawodnicy, zespoły... mistrzowie. Kończyły się pewne etapy w przepisach i teraz niecierpliwie czekamy na nowy początek. W naszym podsumowaniu kończącego się powoli roku pochyliliśmy się głównie nad imprezami, które mieliśmy zaszczyt i możliwość komentowac dla Państwa.

Adam Badziak, Michał Fiałkowski i Grzegorz Jędrzejewski zabierali nas na przejażdżkę najszybszymi motocyklami świata. Od Moto3 przez Moto2 i naturalnie królewska, najlepsza motocyklowa kategoria świata... MotoGP. Podziwialiśmy mistrzowską jazdę Marca Marqueza i byliśmy świadkami rozstania dobrego, starego małżeństwa Yamahy z Jorge Lorenzo.

 

Swoją nieskończoną wiedzą i pasją na temat rajdów dzielił się z Wami Andrzej Borowczyk. 2016 rok w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata, był właśnie okresem wstrząsów i rozstań. Auta WRC, które pojawiły się przed pierwszym rajdem w Monte Carlo pojechały w tym roku po raz ostatni, ale nikt nie spodziewał się odejścia Volkswagena na jesieni. Ekipy, która w ostatnich latach wyznaczała standarty w rajdach.

 

Krzysztof Skorupski, Grzegorz Jędrzejewski i moja skromna osoba, emocjonowalismy się wciąż młodymi lecz prężnie rozwijającymi się mistrzostwami świata w Rallycrossie. Dominację Pettera Solberga przerwał Mattias Ekstroem. Szwed stworzył wraz z Audi profesjonalny zespół i bardzo dobre auto. Tym samym na torze Estering podczas przedostatniej eliminacji w kalendarzu mógł cieszyć się w pierwszego w karierze tytułu mistrza świata.

 

W tym roku mówiliśmy też o wyścigach. Komentowaliśmy wyścigi bezpośredniego zaplecza Formuły 1... GP2 i GP3. Liczyliśmy także na młodych utalentowanych polskich zawodników. Cieszyliśmy się ze zwycięstwa Antoniego Ptaka w Euroformule Open.

 

Jak wyglądał 2016 rok w sportach motorowych, zobaczcie Państwo sami...

Krystian Sobierajski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie