Schweinsteiger i Guardado nowymi kolegami klubowymi Nikolicia?

Piłka nożna
Schweinsteiger i Guardado nowymi kolegami klubowymi Nikolicia?
fot. PAP

Sprowadzenie Nemanji Nikolicia było tylko pierwszym krokiem na drodze wzmocnień Chicago Fire. Zdaniem amerykańskich mediów do nowej drużyny reprezentanta Węgier mogą niebawem dołączyć Bastian Schweinsteiger i Andres Guardado.

- Jestem zadowolony, że sprawę Nikolicia udało nam się załatwić jeszcze przed świętami. Teraz będziemy mogli skoncentrować się na kolejnych transferach. Chcielibyśmy pozyskać gracza, który byłby kluczowym zawodnikiem w środku pomocy i dyrygował całą formacją. Mamy na celowniku jednego czy dwóch takich zawodników i myślę, że niebawem podpiszemy umowę z jednym z nich - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Daily Herald" prezes Chicago Fire Nelson Rodriguez.

Nie wymienił żadnego nazwiska, jednak coraz częściej mówi się o sprowadzeniu z Manchesteru United Bastiana Schweinsteigera, który w Anglii nie dostaje szans na grę. Do ostatniego w ubiegłym sezonie zespołu w lidze MLS przymierzany jest również zawodnik PSV Eindhoven Andres Guardado.

Zdaniem Rodrigueza ściągnięcie Nikolicia było pierwszym krokiem w kierunku wzmocnienia drużyny przed kolejnym sezonem.

- Pozyskanie Nikolicia było dla nas bardzo ważne. Legia otrzymała za niego mnóstwo ofert, ale to nasza została rozpatrzona pozytywnie. Nemanja był na liście naszych życzeń i obserwowaliśmy go już od siedmiu-ośmiu miesięcy - powiedział prezes, po czym dodał, że jego zdaniem Nikolić będzie świetnie współpracował z Holendrem Michaelem de Leeuwem.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze