Podsumowanie 2016 roku: Sporty walki (WIDEO)

Sporty walki

2016 rok dał nam wiele wyczekiwanych konfrontacji w sportach walki. Nie zabrakło sensacji, pięknych chwil, ale i przykrych dla polskich kibiców rozstrzygnięć. Przypomnijmy sobie, co przyniosły minione miesiące.

STYCZEŃ

 

Rok rozpoczęliśmy świętując jubileusz organizacji FEN. Dziesiąta gala z podtytułem Gold Edition to zwycięstwo Pawła Biszczaka nad Anatolim Hunanyanem i Marcina Zontka z Arunasem Viliusem.

 

Pierwszą w karierze mistrzowską szansę miał Artur Szpilka. Polak przegrał przed czasem, chociaż do dziewiątej rundy dzielnie dotrzymywał kroku broniącemu pasa WBC Deontay’owi Wilderowi.

 

Miesiąc zakończył się nokautem w rewanżowej walce Sergieja Kowaliowa z Jeanem Pascalem.

 

 

LUTY

 

Jak zwykle nie zawiodła gala w Legionowie. W walce wieczoru Krzysztof Zimnoch przegrał sensacyjnie z Mikiem Mollo.

 

 

MARZEC

 

Po porażce z Grigorijem Drozdem powrócił Krzysztof Włodarczyk, który znokautował Walerego Brudowa.

 

Na gali KSW 34 swoje pasy obronili trzej mistrzowie. Artur Sowiński pokonał na punkty Fabiano Silvę, Tomasz Narkun znokautował Cassio Barbosę, a Karol Bedorf rozprawił się przed czasem z Jamesem McSweeneyem.

 

Mistrz UFC wagi piórkowej Conor McGregor przegrał przez poddanie z Natem Diazem starcie w kategorii półśredniej na UFC 196.

 

Gala FEN 11 odbyła się na warszawskim Torwarze. W starciu gigantów Tyberiusz Kowalczyk znokautował Akopa Szostaka. W wadze półśredniej Paweł Żelazowski wygrał z Albertem Odzimkowskim. W walce o pas w kategorii lekkiej Roman Szymański pokonał Mariana Ziółkowskiego.

 

Mistrz kategorii półśredniej Kell Brook obronił pas  w starciu z Kevinem Bizierem.

 

Andre Ward wypunktował Sullivana Barerę na dystansie 12 rund.

 

 

KWIECIEŃ

 

Na Polsat Boxing Night w starciu przyjaciół Andrzej Wawrzyk znokautował Marcina Rekowskiego. Michał Cieślak pokonał przed czasem Francisco Palaciosa, a Michał Syrowatka wygrał w rewanżu z Rafałem Jackiewiczem. Do Polski udanie powrócił Mateusz Masternak, wygrywając z Erikiem Fieldsem. Tomasz Adamek wyraźnie prowadził na punkty z Erikiem Moliną, by przez jeden moment nieuwagi przegrać przez nokaut.

 

Anthony Joshua odebrał Charlesowi Martinowi pas mistrza wagi ciężkiej federacji IBF, nokautując Amerykanina już w drugim starciu.

 

Manny Pacquiao wrócił do ringu po porażce z Floydem Mayweatherem. Filipińczyk wygrał w trzeciej walce z Timothy Bradleyem.

 

Krzysztof Głowacki w pierwszej obronie pasa mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO pokonał  Steve’a Cunninghama. Polak aż cztery razy posyłał na deski Amerykanina.

 

 

MAJ

 

W walce wieczoru gali w Tarnowie Dariusz Sęk nieznacznie pokonał w rewanżu Jewgienija Machtiejenkę.

 

Zgodnie z przewidywaniami Saul Alvarez znokautował w szóstej rundzie Amira Khana.

 

W Kędzierzynie Koźlu Mariusz Wach wygrał z Marcelo Luizem Nascimento.

 

Podczas wrocławskiej gali FEN 12 Feel the Force rozdano aż trzy mistrzowskie pasy. Na zasadach MMA w wadze półśredniej Davy Gallon pokonał przed czasem Michała Michalskiego, a w półciężkiej Przemysław Mysiala poddał Marcina Zontka. W walce o tymczasowy pas w K-1 do 77 kg Wojciech Wierzbicki wygrał z Zakarią Baitarem.

 

W walce wieczoru KSW 35 Mamed Khalidov obronił pas mistrza wagi średniej, pokonując Aziza Karaoglu. W starciu pionierów MMA Michał Materla znokautował Antoniego Chmielewskiego. Marcin Różalski poddał Mariusza Pudzianowskiego. Mateusz Gamrot zdobył pas w kategorii lekkiej, wygrywając z Mansourem Barnaouim.

 

W Szczecinie Krzysztof Włodarczyk zdobył interkontynentalny pas IBF w wadze junior ciężkiej, nokautując Kaja Kurzawę.

 

Pas mistrza federacji WBC, który dwa lata temu stracił Diablo, trafił w ręce Tony’ego Bellew. Anglik znokautował w 3. rundzie Ilungę Makabu.

 

 

CZERWIEC

 

Wasyl Łomaczenko przeszedł z kategorii piórkowej do superpiórkowej i odebrał Romanowi Martinezowi pas WBO, wygrywając przez nokaut w 5. rundzie.

 

Andrzej Fonfara przegrał sensacyjnie w pierwszym starciu z Joe Smithem Jr.

 

Cenne zwycięstwo odniósł Maciej Sulęcki, pokonując przez TKO Hugo Centeno Juniora.

 

Anthony Joshua obronił pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF stopując w 7. rundzie Dominica Breazeale.

Paweł Mularczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze