Schumacher wystartuje w Formule 3

Moto
Schumacher wystartuje w Formule 3
fot. PAP

Syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera - 17-letni Mick w przyszłym sezonie wystartuje w zawodach Formuły 3. Ostatnie dwa sezony spędził w Formule 4, przeznaczonej dla młodych kierowców.

Dla młodego Schumachera to kolejny krok na drodze do Formuły 1.

- Sezon 2017 z pewnością będzie dużym wyzwaniem. Już testy pokazały, że Formuła 3 to również świetna zabawa. Nie mogę się tego doczekać - powiedział syn słynnego kierowcy.

Ojciec nastolatka 29 grudnia 2013 roku miał tragiczny wypadek na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Schumacher senior przewrócił się i uderzył głową w skałę z tak dużą siłą, że mimo założonego kasku doznał poważnego urazu mózgu. Nie jechał zbyt szybko, ale znajdował się poza wytyczoną trasą.

Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie sztucznej śpiączki w szpitalu w Grenoble. Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie, gdzie go wybudzono. Opuścił ją we wrześniu i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim. Niemiec zdobywał tytuł mistrza świata w latach 1994-1995 oraz 2000-2004. Karierę zakończył w 2012 roku.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze