Pięć czerwonych kartek w finale piłkarskiej ligi Meksyku! Tigres mistrzem (WIDEO)

Piłkarze UANL Tigres Monterrey zwyciężyli w tzw. sezonie otwarcia (Apertura) ligi meksykańskiej. Rzutami karnymi pokonali u siebie w niedzielę stołeczny Club America 3:0. Arbiter ukarał czerwonymi kartkami aż pięciu zawodników, zaś oba zespoły dogrywkę kończyły... dziewięciu na dziewięciu.

Obydwa mecze finału zakończyły się wynikami 1:1. W rewanżu po 90 minutach było 0:0, ale gole padły w dogrywce. Club America objął prowadzenie w 95. minucie po trafieniu Edsona Alvareza, zaś wyrównał w 119. - także głową - Jesus Alberto Duenas. Tematem numer jeden była jednak gigantyczna bijatyka przy linii bocznej, skutkiem której sędzia ukarał czerwonymi kartkami aż czterech zawodników, w tym jednego, który nie przebywał w tym momencie na boisku.

Tuż przed rozpoczęciem dogrywki boisko jako pierwszy opuścił zawodnik gospodarzy, Torres Nilo. Później czerwone kartoniki posypały się dla Rubensa Sambuezy, Ventury Alvarado, Paolo Goltza i Jose Rivasa - łącznie czerwone kartki obejrzało dwóch zawodników UANL Tigres i trzech Club America. Oba zespoły kończyły więc dogrywkę... dziewięciu na dziewięciu.

Zwycięzca został wyłoniony w serii "jedenastek". Bramki dla UANL Tigres zdobyli m.in. Argentyńczyk Guido Pizarro i wicemistrz Europy Francuz Andre-Pierre Gignac. Bohaterem był argentyński bramkarz Nahuel Guzman, który obronił trzy strzały rywali.