Poznaliśmy przyszłość Stojczewa?

Siatkówka
Poznaliśmy przyszłość Stojczewa?
fot. CyfraSport

Przez długi czas mogliśmy być przekonani, że Radostin Stojczew poprowadzi siatkarską reprezentację Polski. Stało się jednak inaczej: PZPS zdecydował o zatrudnieniu Ferdinando Di Giorgiego, zaś Bułgar jest o krok od podpisania kontraktu z reprezentacją Iranu. Tamtejsza federacja ograniczyła krąg potencjalnych trenerów i negocjuje już wyłącznie ze Stojczewem.

Mahmoud Afshardoost, sekretarz generalny irańskiej federacji siatkarskiej jest przekonany, że Radostin Stojczew jest o krok od podpisania umowy. Bułgar miał pozostać jedyną oficjalną opcją do objęcia tamtejszej reprezentacji - wcześniej możliwość poprowadzenia Iranu odrzucił znany z polskich parkietów Andrea Anastasi. Reprezentacja pozostała bez szkoleniowca po zwolnieniu Raula Lozano, który zaliczył nieudany występ na IO w Rio de Janeiro.

"Stojczew przegląda mecze reprezentacji Iranu z igrzysk olimpijskich oraz innych tegorocznych rozgrywek. Jest z nami w bliskim kontakcie i o swojej ostatecznej decyzji poinformuje nas w przyszłym tygodniu."

Bułgar długo był faworytem do zastąpienia Stephane'a Antigi i przejęcia reprezentacji Polski. PZPS zdecydował jednak zatrudnić Włocha Ferdinando Di Giorgiego, który zrobił błyskawiczną karierę w PlusLidze i doskonale poznał polskie realia.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie