Co czeka kadrę De Giorgiego w 2017 roku?

Siatkówka
Co czeka kadrę De Giorgiego w 2017 roku?
fot. Cyfrasport

Nie wiemy jeszcze jak będzie się przedstawiać kadra nowego trenera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego, ale wiemy co ją czeka w 2017 roku. Liga Światowa, Memoriał Wagnera i przede wszystkim siatkarskie Euro, które w przyszłym roku odbędzie się w naszym kraju.

Pierwszym poważnym wyzwaniem dla nowego szkoleniowca biało-czerwonych będzie Liga Światowa. Wzorem poprzednich edycji Polacy rywalizować będą w Dywizji I, a w fazie interkontynentalnej drużyny rozegrają trzy mini turnieje. Polacy ”światówkę” zainaugurują 2 czerwca. We Włoszech zmierzą się kolejno z Iranem, gospodarzami, Brazylią. Następnie czeka ich wyjazd na Bałkany, gdzie od 9 do 11 czerwca zmierzą się z Bułgarami, ponownie Brazylijczykami i Kanadą. Na zakończenie fazy interkontynentalnej od 16 do 18 czerwca przed własną publicznością zagrają z Iranem, Rosją oraz drużyną USA.

 

„Będziemy chcieli wygrywać wszystko w czym będziemy brali udział. Liga Światowa jest świetną okazją korzystania z dużej grupy zawodników. Każdy mecz, w którym zagramy będzie tym najważniejszym” – powiedział po ogłoszeniu nominacji trener De Giorgi.

 

Final Six zaplanowano od 28 czerwca do 2 lipca.

 

Od 11 do 13 sierpnia biało-czerwoni wystąpią w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrany zostanie w krakowskiej Tauron Arenie. Tradycyjnie turniej ten będzie sprawdzianem formy przed imprezą docelową, którą są mistrzostwa Europy. „Skład turnieju ogłosimy już niedługo, ale mogę zapewnić, że przyjadą tradycyjnie najlepsze reprezentacje na świecie” - zapowiedział Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz organizator turnieju.

 

24 sierpnia na boiskach czterech polskich miast: Gdańska, Szczecina, Katowic i Krakowa rozpoczną się mistrzostwa Starego Kontynentu. Polacy, podobnie jak na rozpoczęcie siatkarskiego mundialu w 2014 roku, na inaugurację zmierzą się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie z reprezentacją Serbii. Na trybunach ma zasiąść nawet 70 tys. kibiców. Następnie nasi reprezentanci przeniosą się do Gdańska, gdzie w Ergo Arenie zagrają z Finlandią oraz Estonią.

 

Zwycięzcy każdej z grup awansują do ćwierćfinału, drużyny z 2. i 3. miejsc powalczą o niego w barażach. Półfinały i mecze finałowe rozegrane zostaną w Krakowie, a medalistów poznamy 2 września.

 

Czy będą wśród nich Biało–Czerwoni?

JK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze